Starosta Novotný poté, co vyfasoval podmínku: Obětuju se v zájmu republiky. Jsem pyšný. Nevím, proč bych měl rezignovat

03.09.2021 9:16 | Rozhovor

Řeporyjský starosta Pavel Novotný (ODS) je znamý tím, že pro ostré a vulgární výrazy, které jsou mnohdy za hranou, nejde daleko. Bylo jen otázkou času, kdy na někerý z nich doplatí. Nyní mu Obvodní soud pro Prahu 5 uložil půlroční trest vězení s dvouletou podmínkou za jeho výroky, vydírání a pronásledování podnikatele Marka Víta. Jak v kontextu toho vnímá budoucnost své politické kariéry prozradil v rozhovoru pro Mladou frontu DNES.

Starosta Novotný poté, co vyfasoval podmínku: Obětuju se v zájmu republiky. Jsem pyšný. Nevím, proč bych měl rezignovat
Foto: AZy
Popisek: Pavel Novotný

Rozsudek není pro Novotného žádným překvapením. „Rozsudek jsem očekával, už podle toho, jak paní soudkyně Jana Humeni odmítala připouštět svědky. Nicméně rozsudek není pravomocný a já jsem se na místě odvolal,“ uvedl starosta městské části Praha-Řeporyje.

Odmítá, že by podnikatele Víta pronásledoval. „Já jsem samozřejmě nikoho nepronásledoval. Od chvíle, co jsem dostal rozsudek, jsem se jím netrápil ani vteřinu. Je pravda, že musím zásadním způsobem přehodnotit svoje vystupování. Ale ne kvůli sebereflexi ve svém chování a ve svých činech,“ doplnil.

Své aktivity u pana Víta považuje za aktivity, které byly v zájmu společnosti a v zájmu České republiky. „Jsem ochoten se obětovat. Musím si dávat strašný pozor. Jsem souzen za věci, které jsou u jiných lidí přestupky,“ pokračoval Novotný.

Pavel Novotný, DiS.

  • Největší miláček čtenářů nejnedůvěryhodnějšího webu v Evropě
  • starosta městské části

Rozhodně tak svých výroků ohledně Marka Víta nelituje: „Ne, naopak. Jsem na ně pyšný. U pana Víta mi připadá strašně důležité o něm vůbec mluvit. Chci, aby se lidi zamysleli, proč si ten vůl Novotný kazí Vítem život. Jestli má rozsudek na mě mít výchovný účinek, tak to tedy nemá. Musím jen přemýšlet, jak se té mafii vyhnout. Dělám chyby a za ně platím,“ dodal smířeně.

Stejně tak nemá kvůli rozsudku soudu v plánu opustit post starosty: „Jako člověk si nevyčítám vůbec nic. A ne, nechystám se rezignovat! Opravdu nevím, proč bych měl kvůli nepravomocnému rozsudku rezignovat. Naopak jsem na to pyšný,“ uvedl s tím, že jeho voliči mají právo jej odvolat, pokud by jim to vadilo.

Zda se stát znovu starostou však váhá: „Nevím, jestli budu kandidovat znovu. To jsem teď vyslovil asi poprvé... Přemýšlel jsem, jestli budu pokračovat ve svojí práci. Práce mě nesmírně naplňuje a našel jsem se v ní. Daří se nám, ale jestli budu kandidovat znova... nevím. Důvody bych si nechal pro sebe.

Také mám rodinu a dvě malé děti, také dobrou práci pro ODS a nabídky do soukromého sektoru. Ale práci starosty miluju a naplňuje mě, ale přesto nevím, jestli budu chtít pokračovat,“ uvedl řeporyjský starosta.

Co se týká postoje ODS, té je podle Novotného rozsudek zřejmě ukradený: „Myslím si, že nějaké moje podmíněné odsouzení je jim lhostejné. Možná se pletu, ale nevím. To by se musela ODS zbláznit, kdyby mě musela řešit za každé moje odsouzení,“ uzavřel starosta Pavel Novotný.


 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: nab

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Takového d*bila nevymyslíš.“ Pád Pirátů v Praze: Co jste neměli vědět

4:44 „Takového d*bila nevymyslíš.“ Pád Pirátů v Praze: Co jste neměli vědět

Stahují se mraky nad pirátským vedením Prahy? Podle zdrojů redakce z pražského magistrátu je to nad …