Starosta Rumburku rezignoval. Kvůli zakázce, na kterou upozornil

25.05.2012 8:52

Starosta Rumburku Jaroslav Sykáček (ČSSD) v pátek oznámil zastupitelům, že složil funkci a odejde ke 4. červnu letošního roku. K rezignaci ho údajně vedly spory s místostarostou a stranickým kolegou Darkem Švábem, který má v zastupitelstvu v poslední době víc podpory.

Starosta Rumburku rezignoval. Kvůli zakázce, na kterou upozornil
Foto: Senát.cz
Popisek: Senátor a starosta Rumburka Jaroslav Sykáček (BEZPP)
reklama

Jméno nového starosty zatím ale není známo, to by se mělo vědět během června. Rozkol odstartovaly spory okolo zadávání veřejných zakázek. Město Rumburk vedl Sykáček od roku 1998, tam byl nejdřív místostarostou, od roku 2002 starostou.

Sociální demokraté v Rumburku se rozhádali loni v říjnu kvůli zakázce na rekonstrukci povodní poškozených mostků. Sykáček tvrdil, že ji Šváb protiprávně rozdělil na devět dílčích, takže nemusel zadávat výběrové řízení. Šváb dodnes opakuje, že se ničeho nezákonného nedopustil. Po střetu se Švábem musel odejít další místostarosta Ladislav Pokorný (ČSSD), teď jde i Sykáček.

„Vzhledem k tomu, že jsem cítil podporu od občanů, jsem ve funkci zůstal a pokusil se zadávání zakázek zprůhlednit. Jenže se to nepovedlo, rada ani zastupitelstvo neschválily nákup software a situaci zablokovaly,“ řekl zastupitelům Sykáček. Šváb se k jeho rezignaci nevyjadřoval.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jno, čtk
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Objasněte, proč neplatíte. Novinářce přišel výhrůžný dopis z Kavčích hor

20:44 Objasněte, proč neplatíte. Novinářce přišel výhrůžný dopis z Kavčích hor

„Přišel mi dopis smrti od České televize,“ píše na své facebookovém profilu novinářka Barbora Koukal…