Starosta z radnice, kde zasahovala policie, promlouvá: Přístup ANO mě mrzí

10.03.2019 16:28

Starosta Brna-středu Vojtěch Mencl (ODS) očekává změnu ve složení rady městské části. Koaliční hnutí ANO by podle něj mělo navrhnout někoho jiného na místo radního Jiřího Švachuly, který je ve vazbě kvůli podezření z ovlivňování zakázek a korupce. Pokud má koaliční dohoda pokračovat, budou muset přijít nějaké návrhy, řekl dnes ČTK Mencl. Kromě ODS a ANO tvoří koalici také KDU-ČSL.

Starosta z radnice, kde zasahovala policie, promlouvá: Přístup ANO mě mrzí
Foto: Aktu.cz
Popisek: Razie NCOZ na městském úřadu v Brně
reklama

Soud v sobotu poslal do vazby Švachulu, šéfa odboru investic Petra Liškutina a tři podnikatele v realitách a stavebnictví. „Po tom, jak jsem se s celou věcí seznámil a jaké informace jsem měl k dispozici, mě to nepřekvapilo,“ uvedl Mencl k rozhodnutí o vazbě. Ví, čeho se policejní zásah na radnici týkal, ale je vázaný mlčenlivostí.

V pondělí zasedne rada městské části s běžnou agendou, potkají se také koaliční partneři. Mencla mrzí, že se hnutí ANO k situaci od čtvrtečního rána, kdy začal policejní zásah na radnici, jasně nevyjádřilo a nepostavilo.

„Musíme především počkat na oficiální zprávy. Nemůžeme teď reagovat na základě mediálních zpráv,“ napsal dnes ČTK místopředseda ANO a bývalý brněnský primátor Petr Vokřál. Hnutí však má dnes jednat na úrovni města i kraje a slibuje dodat vyjádření.

Městská část připravuje kontrolu některých zakázek, podle starosty je ale nejprve nutné se zorientovat a zjistit, které tendry vyšetřuje policie. Další pak může prověřit městská část.

Mencl označil celou situaci za zklamání. V minulém volebním období, kterého se policejní zásah podle dostupných informací týkal, byla ODS v opozici. Tehdejší vedení radnice se starostou Martinem Landou (tehdy Žít Brno, nyní místostarosta za ANO) kritizovalo ODS za její předchozí mnohaleté působení v čele Brna-středu. „Minulá koalice nastoupila s tím, že radnice není v pořádku, obviňovala ODS z něčeho nekalého, teď se ukazuje, že je to naopak,“ uvedl Mencl.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vyřeší se to samo. Profesor Flegr rozsekal TV Nova. I Český lev by prošel

13:05 Vyřeší se to samo. Profesor Flegr rozsekal TV Nova. I Český lev by prošel

Zjednodušte testování na covid. Stačí dva administrativní úkony a o zbytek se postarají firmy, které…