Starostka Calais zakázala demonstraci proti uprchlíkům. Bojí se násilností

04.10.2015 7:55

Dnes po druhé hodině odpoledne měla ve francouzském přístavním městě Calais začít demonstrace proti uprchlíkům, jenže nezačne, tedy alespoň ne legální cestou. Starostka Calais Natacha Bouchart ji zakázala, protože se obává fyzických násilností. V této souvislosti padlo i jméno předsedkyně radikální Národní fronty Marine Le Penové.

Starostka Calais zakázala demonstraci proti uprchlíkům. Bojí se násilností
Foto: Archiv TZ
Popisek: Europoslanec Tomáš Zdechovský navštívil uprchlický tábor na Sicílii

Hnutí „Calaiských naštvaných“ chtělo uspořádat demonstraci namířenou proti uprchlíkům. Přístavní město se totiž už dlouho potýká s problémy, které způsobují především běženci, jež se snaží prakticky za jakoukoli cenu dostat do Velké Británie. Nejmocnější žena v Calais, starostka Natacha Bouchart ale akci zakázala, neboť se bojí násilností.

"Pro klid,  a aby se předešlo problémům  vyplývajících z demonstrace, které mohou být závažné", píše se v odůvodnění rozhodnutí. "Akce by mohla přerůst z verbálního do fyzického násilí a to není řešení," dodala starostka. S odvoláním na francouzské zdroje o tom informuje server První zprávy.cz.

Obavy ve starostce vyvolává i skutečnost, že v pátek do Calais dorazila šéfka Národní fronty Marine Le Penová, která by mohla frustraci části občanů Calais ještě přiživit. Podle Bouchartové se extremistické strany jen snaží manipulovat s rozhněvanými občany, což nikdy nevedlo k ničemu dobrému.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pirátka Krausová napsala nevídaný mail o své kolegyni, který se neměl dostat mezi lidi: „Ať si políbí p*del, zas*aná pí*a…“

16:48 Pirátka Krausová napsala nevídaný mail o své kolegyni, který se neměl dostat mezi lidi: „Ať si políbí p*del, zas*aná pí*a…“

„Já s tímhle končím, ve straně plné kreténů, kteří mají větší slovo, než normální lidi, pracovat neb…