Starostové a nezávislí budou řešit spolupráci s TOP 09 a své další směřování

02.12.2014 7:10

Starostové a nezávislí (STAN) budou dnes řešit další směřování svého hnutí. Konference, která se uskuteční v Praze, se zúčastní celé vedení hnutí i liberecký hejtman Martin Půta, který hnutí donedávna vedl. Půta se ale postu vzdal poté, co byl před několika týdny obviněn z korupce. Půta vinu odmítá. Stranu nyní řídí první místopředseda a místopředseda Sněmovny Petr Gazdík.

Starostové a nezávislí budou řešit spolupráci s TOP 09 a své další směřování
Foto: Hans Štembera
Popisek: Hnutí STAN chce také do zákona zavést tzv. domovské právo tedy určitou příslušnost k obci, kde se člověk narodí

Hnutí starostů v minulých letech spolupracovalo především se stranou TOP 09, se kterou má dohodu o spolupráci až do roku 2017. Společně spolu kandidovaly například ve sněmovních a evropských volbách, v říjnových senátních volbách ale každé uskupení kandidovalo samostatně. A STAN na rozdíl od TOP 09 uspělo, když hnutí získalo dva senátory, ale TOP 09 ani jednoho.

Podle podepsané dohody mohou starostové kandidovat samostatně v krajských i obecních volbách. Například v Praze v říjnových komunálních volbách postavilo hnutí STAN kandidátní listinu společně se zelenými a lidovci. Tato Trojkoalice získala 11,22 procenta, skončila třetí a vytvořila koalici společně s ANO a ČSSD.

Jak bude vypadat další spolupráce s TOP 09?

Členové STAN tak zřejmě budou diskutovat o tom, zda se jim další spolupráce s TOP 09 vyplatí a jak budou vypadat kandidátky pro volby do krajů v roce 2016.

nutí by mohlo řešit také aktuální problémy související s obviněním Půty. Půta byl před dvěma týdny obviněn z přijetí statisícového úplatku a ze zneužití pravomoci veřejného činitele v souvislosti s projektem rekonstrukce kostela sv. Máří Magdalény v Liberci, který je jedním z projektů financovaných ROP Severovýchod. Půta obvinění odmítá a podal proti němu stížnost.
 

reklama

autor: dkr, čtk

Tomio Okamura byl položen dotaz

zemědělství

Mluvíte o likvidaci našeho zemědělství. Ale jak vysvětlíte, že zisky zemědělců rostou? Mě přijde, že si stěžují neoprávněně. Jediný, kdo tady trpí, jsme my, a to kvůli vysokým cenám potravin. A podle mě jsou na vině i zemědělci nebo to vidíte jinak?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jsem fašista, provokoval Zeman po setkání s Ficem a Orbánem. A toto předcházelo

19:20 Jsem fašista, provokoval Zeman po setkání s Ficem a Orbánem. A toto předcházelo

Bývalý prezident Miloš Zeman se v úterý po schůzi premiérů zemí visegrádské čtyřky setkal s Robertem…