Starostové pro Prahu jsou paraziti, zlobí se Gazdík a hrozí ústavní stížností. Podlé a zoufalé, reaguje protistrana

21.09.2018 13:43

Starostové a nezávislí mají další problém s názvem hnutí Starostové pro Prahu a podávají stížnost k Ústavnímu soudu. Koalice STAN s TOP 09, která bude o své hlasy bojovat pod názvem Spojené síly pro Prahu, se ohrazuje proti rozhodnutí městského soudu, který pustil kandidátku hnutí Pro Prahu, která jde do voleb s názvem Starostové pro Prahu, dokonce o nich hovoří jako o parazitech. Starostům pro Prahu přitom soud již dříve dal za pravdu, že její název je nezaměnitelný s názvem stěžujícího subjektu, kterým je spojená kandidátka TOP 09 a Starostové (STAN).

Starostové pro Prahu jsou paraziti, zlobí se Gazdík a hrozí ústavní stížností. Podlé a zoufalé, reaguje protistrana
Foto: Daniela Černá
Popisek: Předseda STAN Petr Gazdík přijel na Dny lidí dobré vůle

„ANO 2021, ODS pro Prahu nebo třeba Kandidátka pirátů. Tak by mohly být v příštích volbách pojmenovány kandidující subjekty, a přitom nemít vůbec nic společného se stranami, které figurují v názvech kandidátek. Spojené síly proto navrhují, aby Ústavní soud ČR zrušil původní rozhodnutí soudu městského,“ stojí v tiskové zprávě hnutí STAN.?

Starostové pro Prahu s nařčením nesouhlasí a argumentují tím, že kandidátka je plně legitimní, název je řádně registrován a má právní ochranu. Co je ale ještě zajímavější a mluví ve prospěch Starostů pro Prahu, je to, že na své kandidátce mají více než dvojnásobný počet pražských starostů městských částí než STAN. Ten v Praze ani samostatně nekandiduje.

Anketa

Jste rádi, že Sněmovna odmítla usnesení žádající přijetí sirotků ze Sýrie?

97%
3%
hlasovalo: 22636 lidí
„TOP09, STAN a KDU-ČSL podali ústavní stížnost a na poslední chvíli se domáhají zrušení komunální pražské kandidátky, která reprezentuje 15 starostů městských částí. STAROSTY PRO PRAHU již volilo na 650 tisíc Pražanů ve většině městských částí. TOP09, STAN a KDU-ČSL, tedy celostátní strany, které uplynulé čtyři roky držely v pražské koalici ANO ve vedení Prahy, po celé čtyři roky podporovaly primátorku Krnáčovou, teď, 14 dnů před pražskými komunálními volbami, nectí rozhodnutí registračního úřadu. Tedy magistrátu hl. m. Prahy a nectí ani rozhodnutí Městského soudu v Praze. Ten smetl jejich žalobu o zrušení naší kandidátky STAROSTOVÉ PRO PRAHU. To je podlé a zoufalé,“ zlobí se lídr kandidátky Starostů pro Prahu Karel Fischer.

„Vyzývám Vás, Pražené, volte své Pražany, které znáte ze svých městských částí. Zvolte pražského primátora, který okolo sebe bude mít tým pražských zkušených starostů, které jste již volili, i dvakrát či třikrát za sebou. Jsme rádi, že nás podporujete a vyjadřujete své sympatie. Volte STAROSTY PRO PRAHU, nesmíme si nechat Prahu podruhé ukrást od partají, které Prahu nemají na prvním místě,“ vzkazuje voličům Karel Fischer.

Předvolební čísla hovoří pro Starosty pro Prahu příznivě, podle průzkumů potenciálu agentury Phoenix research se pohybují okolo deseti procent. 

 

reklama

autor: B. Richterová a T. A. Nový

nová totalita

Četl jsem zde váš článek i článek o tom, co Strach říkal a je to svatá pravda. Tato vláda se opravdu snaží umlčet a potlačit jakékoliv jiné názory, lidi, kteří je mají často dost nevybíravě nálepkuje. Kam myslíte, že to povede dál? Nastane nová totalita jak tvrdí Babiš? Myslíte, že tento rozjetý vla...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Že je tu nová totalita? Špatný výklad, poučil Rakušan. Poslanec ODS předčítal citáty Fialy. A pak Koudelka vybalil ruského agenta

20:19 Že je tu nová totalita? Špatný výklad, poučil Rakušan. Poslanec ODS předčítal citáty Fialy. A pak Koudelka vybalil ruského agenta

Účastníkům konference o dezinformacích se v Poslanecké sněmovně dostalo informací od ředitele BIS Mi…