Starostové vyzvali Dobeše, aby se zabýval dostavbou silnice R6

29.10.2012 15:17

Starostové obcí na trase silnice I/6 z Karlových Varů do Prahy vyzvali ministra dopravy Pavla Dobeše (LIDEM), aby se zasadil o urychlenou dostavbu rychlostní silnice R6. Ta zatím vede jen z Chebu do Karlových Varů a z Nového Strašecího do Prahy. Starostové si stěžují na hluk, prach i ohrožení zdraví za současné situace. V otevřeném dopisu ministrovi pohrozili občanskou neposlušností. Informuje ČTK.

Starostové vyzvali Dobeše, aby se zabýval dostavbou silnice R6
Foto: Hans Štembera
Popisek: Dálnice, ilustrační foto

"Žádáme vás, abyste vládě předložil návrh na urychlenou dostavbu rychlostní komunikace R6, Praha - Karlovy Vary, zvláště pak obchvatů obcí Řevničov, Krušovice, Krupá, Hořesedly, Hořovičky, Petrohrad a Lubenec tak, aby v rámci dopravně strategického plánu rozvoje dálnic a rychlostních silnic se stala prioritou číslo jedna," uvádí se v dopise.

OutStreamVideoPlayer

Dál vše budeme koordinovat s hejtmanem a nevylučujeme ani občanskou neposlušnost

Zatím veškerá jednání zástupců obcí nebo petice senátorů nevedly k tomu, že by se znovu začalo pracovat na přípravě dostavby rychlostní silnice R6, upozornili starostové devíti obcí. Podle nich zatím jen začaly výkupy pozemků, byly zpracovány studie pozemkových úprav a starostové několikrát jednali s karlovarskou správou Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD).

"Další kroky již chceme a budeme koordinovat s hejtmanem Karlovarského kraje a nevylučujeme ani občanskou neposlušnost spojenou s akcemi, které rozvíří minimálně širokou diskusi nad touto neustále oddalovanou stavbou," dodali starostové v otevřeném dopisu ministrovi.


Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vfe

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zemanova rakovina? Ovčáček zveřejnil výbušný záznam. Je to silné

12:05 Zemanova rakovina? Ovčáček zveřejnil výbušný záznam. Je to silné

Hradní mluvčí Jiří Ovčáček zveřejnil na svém facebookovém profilu SMS konverzaci s redaktorem server…