Šťastný zvažuje, zda podpoří vyšší DPH. Kvůli Kalouskovi ODS krvácí

03.09.2012 22:50

Podle Borise Šťastného celá ODS krvácí kvůli návrhům ministra financí Miroslava Kalouska. Na mysli má hlavně hlasování o zvýšení DPH. Na ČT naznačil, že se mu úplně nechce úsporný balíček podpořit, zřejmě ale převládne snaha udržet tuto vládu.

Šťastný zvažuje, zda podpoří vyšší DPH. Kvůli Kalouskovi ODS krvácí
Foto: Hans Štembera
Popisek: Boris Šťastný
reklama

„V době krize zvyšovat daně je sebevražda,“ prohlásil Boris Šťastný v Událostech, komentářích. Je to i proti programu ODS. Proto se prý nachází ve složité situaci. Když bude hlasovat proti zvýšení DPH, položí tím vládu a dostane Českou republiku do krize. „Já to v tuto chvíli nechci medializovat dříve, než to řeknu svým kolegům,“ prohlásil tajemně.

Moderátor Martin Veselovský proto poznamenal, že má skoro pocit, že Šťastný nebude hlasovat se zbytkem ODS. „To je váš pocit, já bych ten pocit panu předsedovi řekl zítra jako první,“ dodal poslanec.

Během pořadu se Šťastný totiž několikrát řečnicky ptal, zda když se zvýší DPH, vybere se opravdu více daní. „My krvácíme, občanští demokraté krvácí kvůli návrhům Miroslava Kalouska,“ uvedl. Tyto návrhy je prý staví do pozice, že když nebudou hlasovat pro, padne vláda a nastoupí ČSSD spolu s KSČM. Z toho se dalo naopak vyvodit, že Šťastný spíše přednese Petru Nečasovi své argumenty, ale přesto bude hlasovat s koalicí.

„Já si nebudu tipovat, jak bude hlasovat Boris Šťastný, protože ho považuji za velice loajálního poslance ODS,“ podpořil tuto teorii i předseda komunistů Vojtěch Filip. Podle jeho slov Šťastný několikrát hlasoval proti svému svědomí, tak proč ne i teď.

KSČM zato bude jednohlasně proti balíčku. „Zákon považuji za ekonomicky hloupý,“ prohlásil Filip. „V každém případě budu používat zdravý rozum, to dělám vždycky,“ poukázal na doporučení prezidenta Václava Klause.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: pan
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Prší a venku se setmělo, tato noc nebyla krátká. Šlachtovo politické angažmá budí ze snů. Jde o vysoké politiky. Modré, oranžové, rudé

4:44 Prší a venku se setmělo, tato noc nebyla krátká. Šlachtovo politické angažmá budí ze snů. Jde o vysoké politiky. Modré, oranžové, rudé

Posledních několik týdnů se celkem živě spekuluje o tom, že by někdejší ředitel ÚOOZ Robert Šlachta …