Stát nesmí ratifikovat Istanbulskou úmluvu. Její cíl je jiný! Poslanec SPD předkládá konkrétní části z dokumentu

27.07.2020 18:55 | Zprávy

Server ParlamentníListy.cz přinesl informaci, že premiér Andrej Babiš (ANO) vyslechl důraznou žádost Rady vlády pro rovnost žen a mužů, aby kabinet co nejrychleji přijal Istanbulskou úmluvu. Úmluvu, jejíž obsah budí nejen v Česku mnoho vášní. Proti přijetí úmluvy v Česku se důrazně postavil poslanec SPD Tomia Okamury Jiří Kobza.

Stát nesmí ratifikovat Istanbulskou úmluvu. Její cíl je jiný! Poslanec SPD předkládá konkrétní části z dokumentu
Foto: Archiv JK
Popisek: Jiří Kobza

Rada vlády pro rovnost žen a mužů vyzývá vládu ČR, aby bez zbytečného odkladu i vzhledem k dopadům pandemie covid-19 projednala návrh na ratifikaci Úmluvy Rady Evropy o prevenci a potírání násilí na ženách a domácího násilí,“ stojí v usnesení, z něhož citoval server ParlamentníListy.cz.

Poslanec Jiří Kobza před přijetím Úmluvy důrazně varoval a připomněl, že už v dubnu 2019 ve sněmovně žádal vládu, aby proces ratifikace této úmluvy zcela zastavila, protože má za to, že tato Úmluva není ničím jiným než úderem na tradiční rodinu.

„Smluvní strany přijmou nezbytná opatření k prosazování změn sociálních a kulturních vzorců chování žen a mužů za účelem vymýcení předsudků, obyčejů, tradic a veškerých dalších zvyklostí, které jsou založené na myšlence méněcennosti žen nebo stereotypním pojímání rolí žen a mužů,“ citoval Kobza z Úmluvy.

„Např. článek 28 Úmluvy ukládá státům, aby učinily opatření, která by nebránila pracovníkům jistých profesí ohlásit spáchání násilného činu či obavu, že takový čin bude v budoucnu spáchán. Což explicitně znamená zásadní riziko prolomení zákonně a ústavně zakotveného práva (i povinnosti) profesní advokátní mlčenlivosti,“ pokračoval poslanec.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mp

MUDr. Ivan David, CSc. byl položen dotaz

Nerostné bohatství na Ukrajině

Na CNN jste tvrdil, že Ukrajina již nerostné suroviny, které jsou na jejím území nevlastní, že je vlastní někdo jiný. Jak to víte? Myslíte, že tak na USA šije nějakou boudu, a proto došlo i k vyhrocení oné schůzky, kde se měla smlouva podepsat? A kdo je tedy podle vás vlastní?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zelené bezmozky. Pravda jim nemůže stát v cestě dobrému příběhu, rozebírá Vyoral

17:16 Zelené bezmozky. Pravda jim nemůže stát v cestě dobrému příběhu, rozebírá Vyoral

PÁTEČNÍ ZÚČTOVÁNÍ TOMÁŠE VYORALA – „Estonsko a další dělají za USA černou práci,“ míní komentátor To…