Stát udělil Liberci pokutu ve výši 18 milionů

7. 8. 2012 9:46

Liberec dostal od Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových pokutu 18 milionů korun. Podle úřadu Liberec pochybil tím, že dal do zástavy kancelářskou budovu bývalého Uranu a tím porušil jedno ustanovení smlouvy o bezúplatném převodu ze státu na město. ČTK to v úterý řekl ekonomický náměstek primátorky Jiří Šolc (Liberec občanům).

Stát udělil Liberci pokutu ve výši 18 milionů
Foto: liberec.cz
Popisek: Detail liberecké radnice při západu slunce
reklama

"Zaplatit ji máme ve třech šestimilionových ročních splátkách," uvedl Šolc. Výše pokuty se podle něj odvíjí z odhadní ceny budovy.

Radní se dohodnou, zda se budou soudit

Na radnici se zatím nerozhodli, zda pokutu zaplatí, nebo se budou soudit. "Probírat to budeme na čtvrtečním mimořádném zastupitelstvu," konstatoval Šolc.

Několikapatrovou budovu Uranu získal Liberec bezúplatně od státu před sedmi lety. Zavázal se tehdy, že 20 let bude budova sloužit jen pro výkon státní správy. Nesměl ji ani částečně pronajmout neziskovým organizacím, jak tehdy zamýšlel.

Ve smlouvě je podle Šolce také ustanovení, že budovu nesmí dát do zástavy. To magistrát porušil před dvěma lety, když vydával dluhopisy za dvě miliardy. "Aby mohlo město před dvěma lety nemovitosti zastavit, potřebovalo souhlas ministerstva financí, které je nadřízeným orgánem Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových," upozornil Šolc. Obává se ale, že ani to Liberci ve sporu se státem zřejmě nepomůže.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vfe
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

To chvilkaře zklame! Xaver vytáhl projev o situaci v ČT. A radoval se

19:25 To chvilkaře zklame! Xaver vytáhl projev o situaci v ČT. A radoval se

Moderátor Luboš Xaver Veselý na svém Facebooku sdílel videa s názory na jeho zvolení do Rady České t…