Státní šéf rozdával zlato, dal i Kalouskovi. A Andrej Babiš se zlobí

06.03.2014 8:24

Ředitel Státní tiskárny cenin Richard Bulíček bude muset ministru financí Andreji Babišovi vysvětlit, proč k Vánocům rozdával vysoce postaveným úředníkům, ale zřejmě i některým politikům, za státní peníze zlato. Informoval o tom server iHhned.cz. Podle něj Bulíček a jeho manažeři v minulých letech darovali desetigramové zlaté slitky s tržní hodnotou mezi devíti a deseti tisíci korunami.

Státní šéf rozdával zlato, dal i Kalouskovi. A Andrej Babiš se zlobí
Foto: archiv
Popisek: Zlaté cihly, ilustrace

Jeden takový zlatý slitek obdržel i bývalý ministr financí Miroslav Kalousek, který na takovém daru prý nic špatného nevidí.

„Určitě to není v pořádku. Požádám pana ředitele o vysvětlení,“ cituje server Babiše, který prý ve středu pověřil svého náměstka, aby Bulíčka kontaktoval a získal od něj patřičné informace.

Státní tiskárna cenin podle serveru tají, kdo všechno zlaté dárky v minulých letech dostával a kolik za ně firma utratila peněz. Serveru se ale podařilo seznam těch, kteří byli obdarováni koncem roku 2011, získat. „Ze seznamu lze vyčíst, že zlatý slitek obdrželi například exministr financí Miroslav Kalousek, jeho náměstci, šéf celníků Pavel Novotný, lidé z policejního prezidia či manažeři dalších státních firem,“ napsal server s tím, že všichni jmenovaní následně přijetí daru potvrdili. Kalousek a jeho náměstek Ladislav Minčič jsou prý ochotni se zlata vzdát: „Pokud pokládáte za nemravné, že jsem si ho nechal, klidně jej vrátím. Nicméně já na tom nic špatného nevidím,“ cituje server Kalouska.

reklama

autor: vam

Migrační pakt

Dobrý den, zajímalo by mě, zda se z migračního paktu můžeme nějak vyvázat nebo je to už hotová věc? A řeší vůbec to hlavní, jak nelegální migraci zabránit? Není třeba řešit příčinu problému než pak jeho důsledky?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Po paty v ministerské řiti. A pak přišla sprcha... Vidlák k zemědělcům, kteří chtěli „jednat“

16:36 Po paty v ministerské řiti. A pak přišla sprcha... Vidlák k zemědělcům, kteří chtěli „jednat“

Kde jste byli, když politici plivali na vaše statečnější kolegy? Bloger, zemědělec Daniel Sterzik al…