Státní zástupce hrubě poškodil pověst exprimátora Svobody, míní senátor Antl

04.04.2015 16:38

Senátor Miroslav Antl odpovídá na dotazy čtenářů ParlamentníchListů.cz. Vymezil se přitom proti slovům Miroslava Kalouska (TOP 09), který v projevu ve sněmovně přirovnal státní zástupce bezmála k popravčím. Zároveň ale Antl spolu s Kalouskem vyčetl pochybení státnímu zástupci v kauze pražského exprimátora a poslance Bohuslava Svobody (ODS).

Státní zástupce hrubě poškodil pověst exprimátora Svobody, míní senátor Antl
Foto: redakce
Popisek: Miroslav Antl, senátor

Čtenáři František Lebeda a pán vystupující pod označením Gucci žádají senátora Antla o odpověď na v podstatě stejnou otázku. Co říká na projev prvního místopředsedy TOP 09 Miroslava Kalouska, který varoval, že se ze státních zástupců stávají v zásadě i popravčí. Tato slova pronesl v souvislosti z kauzou někdejšího primátora Prahy Bohuslava Svobody (ODS). U něho totiž státní zástupce požádal sněmovnu o vydání k trestnímu stíhání ze sněmovny, ale svou žádost opět stáhl.

Antl připomíná, že nejdůležitější roli v každé kauze hraje soud, nikoli státní zástupce. Dokud soud nevyřkne pravomocný rozsudek v jakékoli kauze, aktéry údajných zločinů je důsledně třeba považovat za nevinné. Posteskl si ale nad tím, že tuto zásadu nectí ani mnohá média. Pak skutečně může jakákoli kauza politikovi uškodit, i když je nevinný. Státní zástupce jde k soudu s obžalobou, kterou musí podle zákona podat, i když má jen stín podezření, že by mohl být spáchán trestný čin. Postup v kauze exprimátora Svobody ale prý rozhodně není ukázkový.

Odpovědi senátora Antla naleznete zde

„Zpětvzetí žádosti o vydání poslance k trestnímu stíhání vypovídá o nesprávném postupu orgánů přípravného řízení trestního, tedy policejního orgánu a zejména státního zástupce – a hrubě poškozuje nejen pověst dotyčného poslance, ale i práci ostatních policistů a státních zástupců. A do budoucna předem ‚znevěrohodňuje‘ případné další podobné žádosti,“ konstatuje senátor.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pedofilie „není nic trestného“. A Havel... Pavel Novotný si oblékl uniformu a překonal vše, co kdy doposud řekl

20:55 Pedofilie „není nic trestného“. A Havel... Pavel Novotný si oblékl uniformu a překonal vše, co kdy doposud řekl

Kvůli obvinění z podněcování k trestnému činu byl dnes starosta pražských Řeporyjí Pavel Novotný (OD…