Státní zástupce hrubě poškodil pověst exprimátora Svobody, míní senátor Antl

04.04.2015 16:38

Senátor Miroslav Antl odpovídá na dotazy čtenářů ParlamentníchListů.cz. Vymezil se přitom proti slovům Miroslava Kalouska (TOP 09), který v projevu ve sněmovně přirovnal státní zástupce bezmála k popravčím. Zároveň ale Antl spolu s Kalouskem vyčetl pochybení státnímu zástupci v kauze pražského exprimátora a poslance Bohuslava Svobody (ODS).

Státní zástupce hrubě poškodil pověst exprimátora Svobody, míní senátor Antl
Foto: redakce
Popisek: Miroslav Antl, senátor

Čtenáři František Lebeda a pán vystupující pod označením Gucci žádají senátora Antla o odpověď na v podstatě stejnou otázku. Co říká na projev prvního místopředsedy TOP 09 Miroslava Kalouska, který varoval, že se ze státních zástupců stávají v zásadě i popravčí. Tato slova pronesl v souvislosti z kauzou někdejšího primátora Prahy Bohuslava Svobody (ODS). U něho totiž státní zástupce požádal sněmovnu o vydání k trestnímu stíhání ze sněmovny, ale svou žádost opět stáhl.

Antl připomíná, že nejdůležitější roli v každé kauze hraje soud, nikoli státní zástupce. Dokud soud nevyřkne pravomocný rozsudek v jakékoli kauze, aktéry údajných zločinů je důsledně třeba považovat za nevinné. Posteskl si ale nad tím, že tuto zásadu nectí ani mnohá média. Pak skutečně může jakákoli kauza politikovi uškodit, i když je nevinný. Státní zástupce jde k soudu s obžalobou, kterou musí podle zákona podat, i když má jen stín podezření, že by mohl být spáchán trestný čin. Postup v kauze exprimátora Svobody ale prý rozhodně není ukázkový.

Odpovědi senátora Antla naleznete zde

„Zpětvzetí žádosti o vydání poslance k trestnímu stíhání vypovídá o nesprávném postupu orgánů přípravného řízení trestního, tedy policejního orgánu a zejména státního zástupce – a hrubě poškozuje nejen pověst dotyčného poslance, ale i práci ostatních policistů a státních zástupců. A do budoucna předem ‚znevěrohodňuje‘ případné další podobné žádosti,“ konstatuje senátor.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nechutná píp. Děsivá výhrůžka Merkelové. Hrozí, že uprchlická vlna přejde přes Českou republiku. 70 milionů migrantů. Babiš, kníže, Doubrava, Keller či Okamura tohle vzkázali kancléřce

4:45 Nechutná píp. Děsivá výhrůžka Merkelové. Hrozí, že uprchlická vlna přejde přes Českou republiku. 70 milionů migrantů. Babiš, kníže, Doubrava, Keller či Okamura tohle vzkázali kancléřce

ANKETA Jak informovaly Novinky.cz, německá kancléřka Angela Merkelová řekla ve středu, že velká větš…