Stavební ambice ministerstva kultury nahání strach, říká šéfka ProCulture

17.01.2012 18:18

Ministerstvo kultury stále jenom staví, staví a staví. Podle ředitelky kulturního centra ProCulture Marty Smolíkové však při stavbách nikdo nehledí na náklady a obtíže, které nové a rozšířené stavby přinesou. Současná činnost ministerstva prý nahání některým organizacím strach.

Stavební ambice ministerstva kultury nahání strach, říká šéfka ProCulture
Foto: top09.cz
Popisek: Ministryně kultury Alena Hanáková

„Pojem kulturní politika u nás stále ještě není příliš populární, ale rozhodně je ho potřeba,“ posteskla si Marta Smolíková v pořadu Dvacet minut Radiožurnálu na první stanici Českého rozhlasu.

Nová ministryně kultury Alena Hanáková z hnutí Starostové a nezávislí by se prý měla zaměřit hlavně na podporu kultury jako takové a při plánování rekonstrukcí a dostaveb by měla přikládat podle Smolíkové větší váhu názorům obyvatel žijících blízko staveb.

„Když se mění nebo rozšiřuje nějaká budova, tak se velmi málo hledí na názor lidí, kteří v okolí stavby žijí. Často se pak stává, že v okamžiku odhalení stavby dochází k velkému překvapení, protože nikdo netušil, jak ten projekt vlastně bude vypadat,“ nastiňuje situaci Smolíková.

Investice zlepšují vzhled ministerstva

„A ministerstvo kultury má tu možnost zasáhnout a stavby ovlivnit. Bohužel často je vidět v činnosti ministerstva zohledňování zájmů spíš různých investorů, než obyvatel,“ vidí problém ve funkci ministerstva kultury.

Nová ministryně kultury by se podle ředitelky ProCulture měla především zamyslet nad všemi investičními projekty. „Opticky sice jaksi zlepšují vzhled ministerstva kultury, ale do budoucna to organizace zatíží odpisy a dalšími náklady,“ uvedla Marta Smolíková.

„Ministerstvo tady obnovuje depozitáře, rekonstruuje budovy, ale co to bude mít za následky do budoucna, to se teprve uvidí,“ doplnila s obavou, že se kvůli takřka zbytečným stavebním projektům nezbydou peníze na nový kulturní rozvoj a inovativní projekty.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jhe

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

To je sranda. Poté, co Donald Trump řekl větu, zavládlo zděšení a šok. Zajímat to bude Srby

9:02 To je sranda. Poté, co Donald Trump řekl větu, zavládlo zděšení a šok. Zajímat to bude Srby

Hrůza a zděšení zavládly v Černé Hoře. Jedna z nejmenších evropských republik se dostala do pozornos…