Štěpán Kotrba a šokující uprchlické informace z Německa. Předneseno v Českém rozhlase

24. 3. 2016 9:52

Publicista Štěpán Kotrba se ve svém komentáři na Českém rozhlase Plus vyjádřil k migrační krizi a jejímu současnému řešení. „Namísto toho, aby země EU zrušily Ženevskou konvenci o uprchlících a zajistily ostrahu hranic armádou, dohodly se s Tureckem na vracení nelegálních migrantů z Řecka zpět do Turecka a jejich výměně za zdánlivě legální z tureckých táborů,“ poznamenává.

Štěpán Kotrba a šokující uprchlické informace z Německa. Předneseno v Českém rozhlase
Foto: Facebook.com
Popisek: Mediální a politický analytik Štěpán Kotrba
reklama

Anketa

Chcete po včerejším projevu Andreje Babiše na téma Čapího hnízda tohoto politika za premiéra?

71%
29%
hlasovalo: 13463 lidí

Podle něj tato dohoda stejně odporuje Ženevské konvenci o uprchlících. Všímá si následně slov rakouského kancléře Wernera Faymanna, který uvedl, že rozdělování běženců po Evropské unii nefunguje, i premiéra Bohuslava Sobotky, že běženci před převzetím z Řecka a Itálie budou prověřováni. 

„V Bádensku-Württembersku procházeli ještě v roce 2006 muslimští přistěhovalci z 57 států, které patří do islámské konference, hodnotovým testem. Po vyplnění a podepsání se test archivoval. Nepravdivé informace by mohly o několik let později vést až ke ztrátě státní příslušnosti. Státní úředníci se žadatelů například ptali, co by dělali, kdyby jejich plnoletý syn řekl, že je homosexuál a chtěl by žít s jiným mužem. Další otázka zněla: Jak se cítíte při kritice vašeho náboženství? Považujete to za přípustné?“ konstatuje Kotrba. 

Původní text ZDE.

Otázky však prý nebyly touhou po multikulturním soužití. „Předpokládaly kulturní a náboženskou asimilaci, nutnou k bezkonfliktnímu začlenění do německé společnosti,“ uvádí s tím, že dnes se již němečtí policisté neptají na nic. Netuší podle něj ani to, kam se podělo více než sto tisíc migrantů. 

Kotrba následně zmiňuje slova regionálního lídra CDU a člena sněmu Šlesvicka-Holštýnska Daniela Günthera. „Stále více a více jídelen, škol a školek odstraňuje ze svých nabídek vepřové maso, aby vyšly vstříc náboženským zvykům,“ uvedl Günther.

„Tamní CDU vyzvala státní správu, aby zajistila, že vepřové maso ‚zůstane součástí potravin nabízených ve veřejných jídelnách, stejně tak jako ve školách a školkách‘,“ poznamenává Kotrba. 

„Prase se stalo politickým symbolem, novým znakem Západu, konstatuje se tento víkend v příloze Tageszeitung. Nevím, jestli to berlínský levicový deník myslí smutně, nebo nadšeně,“ uzavřel.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Frajeři. Za 10 minut 20 mega. Krejčíř pláče, že tu není.“ Respirátory? Prý podvod, že privatizace bledne závistí

9:32 „Frajeři. Za 10 minut 20 mega. Krejčíř pláče, že tu není.“ Respirátory? Prý podvod, že privatizace bledne závistí

V dalším díle Jámy pekel se herní vývojář Daniel Vávra zaměřil na nyní nařízené ochranné pomůcky. Je…