Stížnost na Český rozhlas: Vaši zaměstnanci se účastní Kliniky! Napsal občan

12.11.2017 22:01

Pan Roman Doležal si u Českého rozhlasu stěžoval, že veřejnoprávní rozhlas není nestranný, pokud jde o informování v kauze pražského Autonomního centra Klinika. O stížnosti, ale také o tom, jak na ni veřejnoprávní rozhlas reagoval, informuje server Česká média.cz.

Stížnost na Český rozhlas: Vaši zaměstnanci se účastní Kliniky! Napsal občan
Foto: red
Popisek: Český rozhlas

Server Čeká média připomíná, že řada českých novinářů byla v minulosti velmi občansky aktivních, dokonce i aktivistických. Platilo to už od dob národního obrození, kdy novináři patřili k lidem, kteří udržovali při životě český jazyk. V dalších generacích novináři živili ideu českého státu a velebili ji. Po roce 1948 však také velebili komunisty a pomáhali režimu udržet se u moci jak po uchopení moci v roce 1948, tak po roce 1968, kdy se vlády v zemi ujali normalizátoři. Po roce 1989 se novináři zapojili do snah upevnit navrátivší se demokracii po čtyřiceti letech vlády komunistů. Z tohoto výčtu je zřejmé, že jsou novináři často vedeni snahou pohnout s věcmi kupředu, ale někdy je jejich snaha ke škodě věci.

Jak je to v případě pražského Autonomního centra Klinika? To chce server nechat na uvážení každého čtenáře. Předkládá jen k posouzení stížnost pana Romana Doležala, který se zlobí, co všechno se platí z jeho daní, a kromě toho také odpovědi šéfredaktorky Rádia Wawe Ivy Jonášové a ředitelky programu Evy Hazdrové Kopecké.

„Jak je možné, že zaměstnanci ČR Jakub Ort a Martina Malinová, kteří jsou placeni z mých daní a koncesionářských poplatků, se angažují v krajně levicovém uskupení ‚Klinika‘ a odmítají respektovat opakované soudní nařízení na vyklizení nelegálně zabraného a obývaného objektu?“ zeptal se občan s poukazem na to, že soud aktivistům z Kliniky opakovaně nařídil, aby objekt, který obývají v rozporu se zákonem, vyklidili. A aktivisté opakovaně odmítli soudní výzvu uposlechnout. „Jak výše uvedené skutečnosti hodláte řešit?“ zeptal se Roman Doležal.

Celý článek naleznete zde.

Odpovědi na svou otázku se však dočkal jen částečně. Paní Jonášová zdůraznila, že Martina Malinová ani Jakub Ort nebyli a nejsou zaměstnanci Českého rozhlasu. S Martinou Malinovou už byla externí spolupráce úplně ukončena. Jakub Ort se jako externí polupracovník podílí na tvorbě pořadu o náboženství a spiritualitě. Rádio Wave prý také publikuje jeho příspěvky na sociální témata.

„Dění okolo Kliniky patří k tématům, jimiž se stanice pro mladé a mladě smýšlející posluchače zabývá, informuje o něm a reflektuje jej však prostřednictvím příspěvků jiných externích a interních redaktorů,“ uvedla také Jonášová.

Eva Hazdrová Kopecká doplnila, že zaměstnanci i spolupracovníci Českého rozhlasu jsou povinni dodržovat zákony České republiky, ale také Kodex Českého rozhlasu a další zásady odpovědné novinářské práce. Hazdrová Kopecká má za to, že je zaměstnanci i externí spolupracovníci dodržují.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

V troskách. Skandál se valí. Za covidová opatření hrozí velká pomsta

12:21 V troskách. Skandál se valí. Za covidová opatření hrozí velká pomsta

Ačkoliv někteří již zapomněli, Ministerstvo zdravotnictví bývalo kritizováno novináři, advokáty i ve…