Stop mediokracii, nás neumlčí. Nepozvaní politici protestují proti Moravcově debatě

24.10.2013 20:14

Před budovou pražského Kongresového centra protestuje několik desítek členů Pirátské strany, volebního bloku Hlavu vzhůru! a Strany svobodných občanů proti neúčasti jejich zástupců ve večerní superdebatě v České televizi. Veřejnoprávní televize do ní vybrala zástupce devíti stran. Podle ČT je kritériem výběru hostů do pořadu opakovaná účast v předchozích 14 předvolebních debatách ČT.

Stop mediokracii, nás neumlčí.  Nepozvaní politici protestují proti Moravcově debatě
Foto: Hans Štembera
Popisek: Expředseda České pirátské strany Ivan Bartoš
reklama

Demonstranti se za skandování "Pusťte nás dovnitř" snažili kolem 19:00 dostat do budovy Kongresového centra, kde se debata večer uskuteční. Ochranka je ale vytlačila zpět. Policisté, kteří jsou na místě, nijak nezasáhli.

Na akci dohlíží 40 policistů. Happening je poklidný, protestující členové České pirátské strany se fotí s přicházejícími účastníky debaty, například s Andrejem Babišem. Demonstranti drží transparenty s nápisy "Stop mediokracii" a "Nás neumlčí". Členové volebního bloku Hlavu vzhůru! mají ústa přelepena páskou s logem České televize.

"Předvolební superdebata je vyvrcholením série krajských speciálů. Potkají se v ní proto předsedové či volební lídři těch uskupení, která se v nich objevila více než jedenkrát," uvedl ředitel zpravodajství České televize Zdeněk Šámal.

Piráti: Nepozvání je účelové

Podle volebního bloku Hlavu vzhůru! Česká televize porušuje Ústavu. Blok si již formou dopisu stěžoval u generálního ředitele ČT Petra Dvořáka na diskriminační přístup veřejnoprávních médií k některým politickým stranám. Zástupci České pirátské strany považují nepozvání do debaty za účelové.

"Česká televize si vymyslela pravidla, podle kterých vybrala super kandidáty super stran do dnešní super předvolební debaty. Můžeme se divit, můžeme nad výběrem pochybovat, ale taky se ke Kongresovému centru můžeme přijít dnes podívat. Debata bude probíhat i před budovou," napsal na Facebooku předseda Pirátů Ivan Bartoš.

Česká televize právě završuje své předvolební vysílání v pražském Kongresovém centru superdebatou devíti předsedů či lídrů politických uskupení. Pozváni byli Bohuslav Sobotka (ČSSD), Karel Schwarzenberg (TOP 09), Miroslava Němcová (ODS), Pavel Bělobrádek (KDU-ČSL), Zdeněk Žák (SPOZ), Tomio Okamura (Úsvit), Andrej Babiš (ANO), Vojtěch Filip (KSČM) a Ondřej Liška (SZ). Podle ČT je kritériem výběru opakovaná účast v předchozích 14 předvolebních debatách ČT. Předvolební superdebatu moderuje Václav Moravec.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: nem, čtk
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

To je zlé. Ivan Trojan a elita: Diváci volají policii. A ptají se

20:21 To je zlé. Ivan Trojan a elita: Diváci volají policii. A ptají se

Český lev se letos obešel bez diváků v Rudolfinu. Ceremoniál nicméně proběhl před kamerami České tel…