Stoupenci Miloše Zemana budou dnes demonstrovat na jeho podporu u Pražského hradu

7. 3. 2015 6:21

Na Hradčanském náměstí v Praze se sejdou dnes odpoledne příznivci prezidenta Miloše Zemana. Den před druhým výročím jeho nástupu do úřadu mu chtějí vyjádřit podporu. Zeman, jehož některé názory vyvolávají v části veřejnosti ostrou kritiku, má mezi účastníky přijít.

Stoupenci Miloše Zemana budou dnes demonstrovat na jeho podporu u Pražského hradu
Foto: Jiří Hroza
Popisek: Třetí zastavení prezidenta na návštěvě v Plzeňském kraji byla beseda s žáky středních škol v Plzni v areálu střední průmyslové školy elektrotechnické
reklama

Akci pojmenovanou "Národe, probuď se" svolala Strana práv občanů, jež měla za cíl dostat Zemana na Hrad a v minulosti nesla v názvu jeho jméno. Má se jednat podle pozvánky o shromáždění na podporu demokracie a českého prezidenta. Svolavatelé očekávají podle údajů z ohlášení magistrátu až tisícovku účastníků.

Zeman se stal prezidentem ve vůbec první přímé volbě hlavy státu, dříve ji vybírali poslanci a senátoři. Lidé mu dali v hlasovacím finále přednost před předsedou TOP 09 Karlem Schwarzenbergem. Už toto klání společnost rozdělilo. A ačkoli Zeman v inauguračním projevu zdůraznil, že chce být prezidentem všech občanů, stále proti němu stojí značná skupina odpůrců.

Například loni 17. listopadu v den výročí začátku takzvané sametové revoluce demonstrovaly proti Zemanovi na Národní třídě v Praze tisíce lidí s červenými papíry v ruce. Prezident vzbudil pozornost mimo jiné v souvislosti s návštěvou Číny, názory na ukrajinskou krizi nebo vulgarismy, které použil v živém vysílání Českého rozhlasu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vam, čtk
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Je málo herců, kteří něco umí. Herečka z Tváře na Nově propíchla umělce v době covidu

11:57 Je málo herců, kteří něco umí. Herečka z Tváře na Nově propíchla umělce v době covidu

Herečka Eva Burešová v rozhovoru U Kulatého stolu zmínila, že bílá rasa začíná být utlačována. „Coko…