Vyplývá z nich, že ve srovnání s obdobným průzkumem před osmi lety významně klesl počet studentů, kterým by nevadilo mít za souseda muslima. Zatímco v roce 2007 by to nevadilo dvěma třetinám z nich, letos tentýž postoj zastávala jen třetina respondentů. Prakticky na dvojnásobek narostl nesouhlas s nošením symbolů víry do školy. Ze 26 procent se podíl naprosto nesouhlasných odpovědí zvýšil na rovnou polovinu.
Autoři průzkumu to přičítají mimo jiné většímu výskytu konfliktních událostí v uplynulém roce, jako byly akce Islámského státu nebo útok na redakci časopisu Charlie Hebdo. Ty ale mají podle nich i jiné než náboženské kořeny, například geopolitickou situaci Středního východu nebo problém uplatnění a sociálního začlenění druhé generace evropských migrantů.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Článek obsahuje štítky
Člověk v tísni , ČTK , Median , střední škola
autor: spa
jmenování premiéra
Dobrý den, sledoval jsem vás včera na CNN, kde jste se vyjadřoval k tomu, koho by prezident měl nebo neměl jmenovat premiérem. Jestli o tom rozhoduje prezident, tak k čemu jsou volby? Neměl by na základě výsledku dostat vítěz šanci sestavit vládu? Protože jestli ne, tak jsou podle mě zbytečné. A jes...
Další články z rubriky

12:45 Poučování lůzy z festivalového luxusu. Holec zdraví Vary
Ivan Trojan agituje proti lůze. „Nekousej do ruky, co tě živí,“ radí Petr Holec. Sešla se na filmové…
- 10:39 Zásadní otázka k blackoutu. Vitásková je velmi zvědava na odpověď
- 7:38 Jak to těm lidem vysvětlit? Bartoš s Hrušínským spolu u mikrofonu
- 22:25 „Doufám, že to budete taky sdílet.“ Otevřená rvačka o Fialu je tu
- 18:03 Zaplaťte miliony a můžete „bydlet“. Šokující vývoj v ČR
- 12:40 A do mě se může? Zlá připomínka v kauze Turek a Rychlíková