Strany navrhly na viceprezidenta NKÚ Horníkovou a Bureše

22.03.2013 12:12

Do funkce viceprezidenta Nejvyššího kontrolního úřadu navrhli občanští demokraté svoji poslankyni Zdeňku Horníkovou a klub TOP 09 a Starostů odborníka z Transparency International Radima Bureše. Podle informací ČTK zatím poslanecké kluby ve sněmovně jiného kandidáta nenavrhly. Lhůta pro podávání návrhů vyprší v pátek odpoledne. Funkce viceprezidenta se uvolní, až prezident republiky odpoledne jmenuje do funkce prezidenta úřadu Miloslava Kalu, který byl dosud jeho viceprezidentem.

Strany navrhly na viceprezidenta NKÚ Horníkovou a Bureše
Foto: hns
Popisek: Kontrolní protokol NKÚ, ilustrační foto.
reklama

Případné zvolení poslankyně a místopředsedkyně sněmovního kontrolního výboru Horníkové je obsahem údajné dohody mezi ČSSD a ODS. Ta prý počítá s tím, že výměnou za zvolení dosavadního viceprezidenta úřadu Kaly podpoří opozice volbu Horníkové do funkce viceprezidentky. Kala byl až do svého nástupu na NKÚ poslancem ČSSD. Sněmovna Kalu zvolila tento týden.

NKÚ by měl být skutečně nezávislý a ne předmět handlu ODS a ČSSD

"Na viceprezidenta NKÚ jsme navrhli programového ředitele Transparency International Radima Bureše. Je to rozhodně uznávaný, rozhodně nezávislý odborník," řekl ČTK předseda poslaneckého klubu TOP 09 a Starostů Petr Gazdík. "Lidé jeho typu by přispěli k tomu, že NKÚ bude skutečně nezávislým, a nebude to handl velké koalice ODS a ČSSD," dodal.

Vicepremiérka Karolína Peake (LIDEM) řekla ve čtvrtek v rádiu Impuls, že poslanci její strany podpoří Bureše. "Nelíbí se nám, že se vedení NKÚ obsazuje bývalými nebo současným poslanci, ať už sociální demokracie, nebo ODS," řekla Peake.

Předseda poslanců ČSSD Jeroným Tejc sdělil ČTK, že jeho klub žádného kandidáta nenavrhne, stejně se vyjádřila i předsedkyně klubu VV Kateřina Klasnová. Svého kandidáta podle informací ČTK nenominovali ani komunisté.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vfe, čtk
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Schillerová vám sebere peníze na rohlíky, rozčiloval se Vystrčil v Partii. Jsme podle něj hrdý národ, který se nemusí bát Číny

12:18 Schillerová vám sebere peníze na rohlíky, rozčiloval se Vystrčil v Partii. Jsme podle něj hrdý národ, který se nemusí bát Číny

V nedělní Partii televize Prima se utkali předseda Sněmovny Radek Vondráček (ANO) a předseda Senátu …