„Jméno neznáme. Ale byl to vysoký důstojník Útvaru pro ochranu ústavních činitelů. Zřejmě v horlivém služebním zápalu považoval tibetskou vlajku vyvěšenou na budově FAMU za provokaci,“ píše Spurný. Podle něj to vypadalo následovně: důstojník zahlédl vlajku, zavolal podřízeným a vyslal je, ať ji nechají sundat. Ti nepřemýšleli, zavolali policistům a vyslali je, ať ji sundají. Ti vyrazili a sundali ji.
„A ani oni zřejmě příliš nepřemýšleli nad tím, že jdou na akademickou půdu porušit právo na svobodu projevu, a vydali se děkanovi fakulty vyřídit, že se ‚Číňanům vyvěšená vlajka nelíbí‘,“ dodává Spurný.
Výsledkem může být konec šéfa Jiřího Komorouse ve vedení ÚOÚČ. „Vypadá to na první pohled nevinně,“ míní Spurný, dodává však, že pohrdání akademickou půdou bude mít důsledky. Policie zkrátka nepostupovala v souladu se zákony a hodnotami naší demokratické společnosti.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Článek obsahuje štítky
demonstrace , Respekt , svoboda projevu , Tibet , Martin Bursík , čínský prezident , Jaroslav Spurný , Jiří Komorous , ÚOÚČ
autor: spa
Veřejná doprava
Dobrý den, když tak myslíte na ekologii, proč v Praze není hromadná doprava pro všechny zdarma?
Další články z rubriky

20:37 Loutkáře máte v Rusku, soptila Leyenová. Sype se jí prý i vlastní frakce
Ursula von der Leyenová přečkala hlasování o vyslovení nedůvěry. Zatímco politici z koalice to považ…
- 18:06 Peníze na „obranu“ do hodnot a neziskovek? Zahradil má obavy
- 12:45 Poučování lůzy z festivalového luxusu. Holec zdraví Vary
- 10:39 Zásadní otázka k blackoutu. Vitásková je velmi zvědava na odpověď
- 18:03 Zaplaťte miliony a můžete „bydlet“. Šokující vývoj v ČR
- 12:40 A do mě se může? Zlá připomínka v kauze Turek a Rychlíková