Strážci čistoty voleb chtějí popotahovat prezidenta za zneužívání cest do regionů. K čemu ten váš úřad vlastně je, ptá se právník

24.07.2017 16:19

Český právník, vysokoškolský pedagog a bývalý poslanec za ČSSD Zdeněk Koudelka se vyjádřil k cestám prezidenta Zemana po krajích. Lze je označit za kampaň, jak tvrdí nový Úřad pro dohled nad hospodařením politických stran? Člen úřadu Jan Outlý má za to, že ano. Koudelka konstatoval, že Outlého úřad je v podstatě k ničemu.

Strážci čistoty voleb chtějí popotahovat prezidenta za zneužívání cest do regionů. K čemu ten váš úřad vlastně je, ptá se právník
Foto: repro YouTube.com
Popisek: doc. JUDr. Zdeněk Koudelka, Ph.D.

„Outlý ukázal, na co jsou nové úřady. Jeho úřad vznikl 1. 1. 2017, zatížil státní rozpočet dalšími výdaji na plat a činnost. Smysl daného úřadu však vidím jen v tom, že má sídlo v Brně. Jinak bude produkovat názory a rozhodnutí o regulaci volebních kampaní a hospodaření stran, které skončí před správními soudy. Posílí se tak negativní trend, kdy politické spory se místo u volebních uren rozhodují v soudních síních. Opět budou soudy řešit nové věci a posílí svou moc. Z hlediska efektivního fungování státu tento úřad nic nepřinese,“ napsal Koudelka na svých osobních internetových stránkách.

Celý komentář naleznete ZDE.

Úředník Outlý podle Koudelky projevil především zaujatost proti prezidentovi Zemanovi. Jak na to Koudelka přišel? Kdyby Outlý nebyl zaujatý, musel by prý stejně nekompromisně hodnotit i cesty premiéra po republice, nebo cesty jeho ministrů po Čechách, Moravě a Slezsku. Máme před volbami a ministři jezdí po vlasti, takže jak dokázat, že nedělají kampaň?

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

„Pokud se nebude započítávat cena cest členů vlády do jejich volebních krajů do hodnoty volební kampaně, není důvod tak postupovat u prezidenta,“ shrnul Koudelka argumentaci.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Havel: Měl jsem Klause vyhodit.“ Bombastické svědectví, co prý řekl exprezident

12:11 „Havel: Měl jsem Klause vyhodit.“ Bombastické svědectví, co prý řekl exprezident

Na ČRo Plus v pořadu, do kterého byli pozvaní i další komentátoři, hovořila o Václavu Havlovi noviná…