Středočeský kraj dává hlas dětem. „Musíme brát jako své parťáky,“ uvedla hejtmanka

21.05.2021 15:02

Hejtmanka Středočeského kraje Petra Pecková navštívila minulý týden spolu s radním pro školství a sport Milanem Váchou ZŠ Křestice, kde se odehrála tisková konference, kterou uspořádal nadační fond Eduzměna ve spolupráci se Středočeským krajem. V roli novinářů se představilo 27 žáků třetí, čtvrté a páté třídy, kteří s politiky debatovali.

Středočeský kraj dává hlas dětem. „Musíme brát jako své parťáky,“ uvedla hejtmanka
Foto: Hans Štembera
Popisek: Hejtmanka středočeského kraje Petra Pecková

Řeč byla o tom, jak se stát hejtmankou či radním, co dělá kraj pro občany, jaký názor mají děti na on-line výuku, co by chtěly zachovat, i o tom, co jim během doby, kdy byly školy zavřené, chybělo nejvíc. Diskuse se dotkla ale i dalších témat - recyklace, cestování, vysokorychlostních tratí, roušek, YouTube či domácích zvířat.
 
 
„Děti je třeba brát jako rovnocenné partnery, kteří nám dokáží nabídnout trefnou zpětnou vazbu a maji skvělé nápady. Otevřený a moderní přístup při výuce vychovává v dobrém slova smyslu sebevědomé mladé lidi, kteří mají zájem o svět kolem sebe a nebojí se zeptat,“ uvedla hejtmanka Petra Pecková.
 

Anketa

Mělo by dětem být dovoleno sundat ve škole roušky?

94%
3%
3%
hlasovalo: 7073 lidí
 
Středočeský kraj uzavřel na začátku letošního roku s Nadačním fondem Eduzměna Memorandum o spolupráci, která se týká právě pilotního projektu na Kutnohorsku. „Když to shrnu – hlavním cílem všech, tedy rodičů, učitelů, žáků i zřizovatelů škol – je podporovat všechny děti, připravit jim rovné příležitosti a nabídnout jim dobré podmínky pro jejich rozvoj,“ řekl Milan Vácha.
 
Návštěvu hejtmanka poté také zhodnotila na sociální síti. „Ještě malý návrat do malotřídky v Křeseticích na Kutnohorsku, kde jsme byli s radním pro školství Milan Vácha na tiskové konferenci. Zpovídalo nás 27 malých novinářů, dětí z třetí až páté třídy. Prozradila jsem na sebe třeba to, že jsem jako malá chtěla řídit kamion. Ale vážně – děti byly skvělé. Nebyly uťápnuté, naopak. Nebály se ptát ani na odborné věci a pro mě je to znovu potvrzení, že je musíme brát jako své parťáky a počítat s jejich názorem,“ uvedla hejtmanka.
 

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Barbora Richterová

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Rusové coby osvoboditelé v Evropě končí. Ivan Hoffman o přepisování dějin

17:00 Rusové coby osvoboditelé v Evropě končí. Ivan Hoffman o přepisování dějin

POHLED IVANA HOFFMANA Generace, která zažila druhou světovou válku, vymřela, a s ní se poroučela i h…