Středočeský kraj spouští krizovou linku pro postižené pádem Bohemia Energy

04.11.2021 17:19

Středočeský kraj se rozhodl podat pomocnou ruku pro lidi, které zasáhl pád společnosti Bohemia Energy. Ten spustil krizovou linku pro své obyvatele, kteří jsou nyní v režimu dodavatele poslední instance a neví si s nastalou situací rady. „Nikomu nemůžeme zajistit lacinou elektřinu nebo plyn, ale můžeme poradit těm, kteří důvěřují spíše úřadu než firmám a provést je procesem, jak dosáhnout co nejrychleji snížení záloh,“ uvedla hejtmanka Pecková.

Středočeský kraj spouští krizovou linku pro postižené pádem Bohemia Energy
Foto: Hans Štembera
Popisek: Hejtmanka středočeského kraje Petra Pecková

„Řada lidí se ocitla v tíživé situaci, kdy nově nastavené zálohy na energie, ať už elektřinu nebo plyn, jsou násobně vyšší než v minulosti a často mohou přesahovat i výši jejich příjmu. A neznají cesty, kterými se to dá řešit, ať už je to rychlá změna dodavatele, opuštění režimu dodavatele poslední instance nebo třeba žádost o prověření nastavených záloh,“ vysvětlila hejtmanka Středočeského kraje Petra Pecková.
 

Anketa

Považujete neočkované za škůdce a nepřátele?

16%
82%
hlasovalo: 19451 lidí
Linka prý míří především na pomoc seniorům, samoživitelům nebo jinak příjmově slabým občanům. Operátoři jim poradí, případně pomohou s kontaktováním dodavatele poslední instance.
 
Zaměstnanci kraje budou zájemcům k dispozici na čísle 800 710 710 každý všední den od 8:00 do 16:00 hodin. Mimo tuto dobu je možné zasílat dotazy i s kontaktem na e-mail: ptejtese@kr-s.cz.
 
Středočeský kraj je proto také v kontaktu se všemi dodavateli poslední instance na svém území. „Nikomu nemůžeme zajistit lacinou elektřinu nebo plyn, ale můžeme poradit těm, kteří důvěřují spíše úřadu než firmám a provést je procesem, jak dosáhnout co nejrychleji snížení záloh,“ dodává hejtmanka Pecková.
 
Dodavatel energií, společnost Bohemia Energy oznámila, že ukončuje svoji činnost 14.října. Bez dodávek elektřiny a plynu nechala ze dne na den na 900 tisíc odběrných míst.
 
 
 
 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Barbora Richterová

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Konference o EU

Jaktože Konference o budoucnosti Evropy neselhala? Vám se zdá správné že EU dá na doporučení pár vybraných občanů? To že si občané přejí reformu, více EU, více integrace - to vážně chcete říci že o tom má rozhovat pár vybraných prounijních občanů a že je to tak správně? Vlastně tvrzení že si občané ...Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

5 000 vám dali, abyste nevolili extremisty. Expert: Horor dneška. Další silné věci

16:00 5 000 vám dali, abyste nevolili extremisty. Expert: Horor dneška. Další silné věci

„Vláda musí zabránit tomu, aby někdo strádal. Společnost musí být v klidu, aby dokázala zvládnout ná…