Středočeský kraj uhradí regulační poplatky za 7,1 milionu korun

28.07.2014 22:36 | Zprávy
autor: vfe, čtk

Středočeský kraj uhradí pacientům za letošní první pololetí regulační poplatky za 7,1 milionu korun. Celkem tak bude uspokojeno 4752 žádostí, řekla v pondělí novinářům krajská radní pro zdravotnictví Jiřina Fialová (KSČM). Kraj proplácí regulační poplatky formou daru jako poslední v republice, opoziční ODS to kritizuje. Ostatní regiony od této praxe ustoupily.

Středočeský kraj uhradí regulační poplatky za 7,1 milionu korun
Foto: red
Popisek: Poplatky v nemocnici, ilustrační foto

Letos v lednu hejtmanství změnilo podmínky pro proplácení regulačních poplatků. Požadovanou částku žadatelům zaplatí pouze za uplynulé čtvrtletí, proplacení staršího poplatku už není možné. V posledním čtvrtletí minulého roku se podle Fialové například stalo, že z Kolínska přicházely žádosti i tři roky zpětně. Kraj tehdy vyplatil na poplatcích více než jindy. To už by teď nemělo být možné.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tomio Okamura byl položen dotaz

Příspěvky z EU na ukrajince

JAK JE MOŽNÉ, ŽE ČR NEDOSTÁVÁ Z EU PŘÍSPĚVKY NA UKRAJINCE TAK JAKO ZÁPAD EVROPY NA IMIGRANTY

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Mlčet před Ústavním soudem? A dost. Padlo jasné slovo

16:16 Mlčet před Ústavním soudem? A dost. Padlo jasné slovo

„Ústavní soud je kritizovatelný, a naopak je v zájmu demokracie se o jeho selháních bavit,“ zdůrazňu…