Studenti plzeňských práv podali trestní oznámeni na Dvořákovou

23.03.2012 17:34

Deset studentů z plzeňských práv podalo trestní oznámení na Akreditační komisi a Vladimíru Dvořákovou. Ta je podle nich podjatá. Kromě studentů chystají trestní oznámení i někteří rodiče.

Studenti plzeňských práv podali trestní oznámeni na Dvořákovou
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vladimíra Dvořáková

Deset studentů plzeňských práv podalo trestní oznámení na Akreditační komisi a její šéfku Vladimíru Dvořákovou. Komise jim totiž neprodloužila akreditaci. Následně ale zakročil ministr školství Josef Dobeš, na kterého sama komise podala trestní oznámení.

Kromě studentů se k oznámení chystá i třicet rodičů a počty dále rostou. "Plzeňská právnická fakulta dlouho tvrdí, že je paní Dvořáková podjatá, předjímá rozhodnutí a dopředu říká, co bude dělat," tvrdí studenti.

"Už od roku 2009 (kdy se na světlo dostaly aféry s rychlostudiem a opsanými pracemi) postupuje proti fakultě zaujatě, předem avizovala své negativní hodnocení, a to za situace, kdy počet profesorů a docentů na fakultě je vyšší než na právech v Olomouci. Navíc určitě není apolitická, jak o sobě tvrdí," dodávají ve svém prohlášení.

Trestní oznámení jsou podle studentů jediná možná cesta, jak se můžou proti komisi bránit. Důvodem je oficiálně údajné zneužití pravomoci úřední osoby a šíření poplašné zprávy.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: pan

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Skandál Zdeněk Bakala: Jeho novináři, ČT i překvapivý hlas z kavárny. Už jde opravdu do tuhého

9:02 Skandál Zdeněk Bakala: Jeho novináři, ČT i překvapivý hlas z kavárny. Už jde opravdu do tuhého

Sněmovní vyšetřovací komise prověřující privatizaci těžební společnosti OKD požádá policii, aby k vý…