Studenti znovu vyzvali karlovarského hejtmana k odvolání radního z KSČM

25.02.2013 16:24

Studenti z Karlovarského kraje v pondělí znovu v otevřeném dopise nepřímo vyzvali hejtmana Karlovarského kraje Josefa Novotného (ČSSD), aby se zasadil o odvolání krajského radního pro školství Václava Sloupa z KSČM. Podle studentů by se měl zachovat jako jeho jihočeský kolega, hejtman Jiří Zimola (ČSSD), který nechce v radě bývalého spolupracovníka Státní bezpečnosti (StB). Sloupa už se dvakrát neúspěšně pokusila odvolat opozice. Informuje ČTK.

Studenti znovu vyzvali karlovarského hejtmana k odvolání radního z KSČM
Foto: archiv
Popisek: Radní pro školství v Karlovarském kraji Václav Sloup

"K sepsání dopisu nás přiměl jednak jeho odchod (hejtmana Novotného) z posledního jednání zastupitelstva kraje a jednak i vývoj v Radě Jihočeského kraje," uvedl jeden z autorů dopisu Dominik Jandl.

Radní Sloup je bývalým pohraničníkem, vadí studentům

Studenti poukazují na podobnost obou případů. V Jihočeském kraji komunisté do rady nominovali radního Václava Kučeru, který byl evidován jako rezident StB. V Karlovarském kraji je radním Václav Sloup, bývalý politruk Pohraniční stráže.

"Postoj sociální demokracie v Karlovarském kraji je pro nás již od počátku celé kauzy těžko srozumitelný a v kontextu aktuálního vývoje dle nás postrádá koherenci. Přivítali jsme proto jasný názor hejtmana Jihočeského kraje Jiřího Zimoly, podle něhož je přítomnost Václava Kučery, člověka, jehož předlistopadová historie se až nápadně podobá té Václava Sloupa, v krajské radě naprosto nepřijatelná," píšou studenti v dopise.

Argumenty kritiků mě k odstoupení nepřimějí, reaguje Sloup

Proti Sloupovi se v Karlovarském kraji zvedla v minulých měsících vlna kritiky. Kvůli jeho minulosti jej považují za nevhodného pro řízení krajského školství i pedagogové, kteří sepsali petici za jeho odvolání. V Karlových Varech byla demonstrace za jeho odvolání. S transparenty přišli lidé i na poslední jednání zastupitelstva kraje.

KSČM, která je koaličním partnerem ČSSD ve vedení Karlovarského kraje, ale zatím svého radního odvolat nechce. Sloup sám míní, že dokud nepůjde o odborné selhání, argumenty jeho kritiků ho k odstoupení nepřimějí. Jak několikrát zopakoval, za svou minulost se nestydí.

"Podle nás rozhodně není v zájmu veřejnosti, aby sociální demokracie pro pohodlnost koalice s KSČM umožňovala obsazení důležitých exekutivních funkcí v krajích neostalinisty z komunistických řad," vytýkají sociálním demokratům studenti v otevřeném dopise.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vfe

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Tohle je nátlak Bruselu na české volby, paní Jourová?! Petr Žantovský se zhrozil nad slovy eurokomisařky

7:30 Tohle je nátlak Bruselu na české volby, paní Jourová?! Petr Žantovský se zhrozil nad slovy eurokomisařky

TÝDEN V MÉDIÍCH Pořádně vedle šlápla eurokomisařka Věra Jourová svým vyjádřením k volbám, které čeka…