Sudetoněmecký sraz uzavřou projevy Posselta a Seehofera

08.06.2014 6:33

Projevy bavorského premiéra Horsta Seehofera a nejvyššího představitele sudetských Němců Bernda Posselta dnes vyvrcholí 65. sudetoněmecký sjezd v bavorském Augsburgu. Očekává se, že oba řečníci budou hovořit o česko-německé spolupráci, patrně se však objeví i téma takzvaných Benešových dekretů, jejichž kritika zazněla na sjezdu už v sobotu.

Sudetoněmecký sraz uzavřou projevy Posselta a Seehofera
Foto: Hans Štembera
Popisek: Bernd Posselt

Seehofer, který je z titulu svého úřadu tradičním patronem sudetských Němců, prolomil návštěvou Prahy v roce 2010 politické ledy mezi Českem a Bavorskem. Od té doby častěji zaznívají z obou stran hranice smířlivé hlasy o urovnání starých křivd a o zaměření se na budoucnost.

Rozdílné pohledy na minulost ale mezi Prahou a Mnichovem zůstávají. Potvrdilo se to v sobotu, kdy bavorská státní ministryně sociálních věcí Emilie Müllerová kritizovala Benešovy dekrety a vyzvala k jejich zrušení. Český premiér Bohuslav Sobotka následně uvedl, že Praha nevidí důvod ke zpochybňování dekretů.

Není vyloučeno, že se řečníci v projevech dotknou i květnových evropských voleb. V nich výrazně oslabila bavorská Křesťanskosociální unie (CSU) a Posselt kvůli tomu neobhájil svůj mandát. Sudetští Němci tak po 20 letech přišli o svůj hlas v Evropském parlamentu.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vam, čtk

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Oni kradli! Kde je Bartoš?“ Babiš na Primě vytáhl peníze. Padla sprostá slova

22:35 „Oni kradli! Kde je Bartoš?“ Babiš na Primě vytáhl peníze. Padla sprostá slova

Andrej Babiš (ANO), Petr Fiala (SPOLU), Vojtěch Filip (KSČM), Jan Hamáček (ČSSD), Zuzana Majerová Za…