Šup sem, šup tam. Vyzrál na Českou spořitelnu a pochlubil se

Spustit čtení článku

Tato funkce je dostupná jen pro přihlášené uživatele s aktivním předplatným typu Lepší čtení a vyšší. Předplatné i Prémiové body PL můžete získat i zdarma, přečtěte sí více v tomto článku.

18.10.2023 8:15 | Monitoring

Řada lidí v Česku má peníze rozstrkané po několika účtech, někdy i u různých bank, kvůli výhodnějším podmínkám. Některé banky však požadují, aby účet byl aktivní nebo aby klient platil kartou. Češi ovšem tuto podmínku všemožně obcházejí. Například kupují housky po jedné. Nebo si posílají peníze z jednoho účtu na druhý. Jsou ale i tací, kteří kvůli této podmínce přišli o výhodné úročení. Na Českou spořitelnu však zákazník vyzrál jednoduchým trikem. A pochlubil se.

Šup sem, šup tam. Vyzrál na Českou spořitelnu a pochlubil se
Foto: Repro Youtube
Popisek: Reklama České spořitelny

Česko je proslulé jako země, kde si různé firmy dávají do smlouvy podmínky či poplatky, které jsou jinde nevídané. Nejlépe tuto situaci popisuje věta „Český trh je specifický“, kterou se firmy snaží ospravedlnit například horší kvalitu výrobků za stejnou cenu, jakou mají v zahraničí, nebo případně vyšší tarify.

Jednou z oblastí, kde se tento fenomén projevuje, je bankovnictví. Na nesmyslnost některých požadavků upozornil například marketér Jan Provazník. „Česká spořitelna po mně chce, pokud nezaplatím 4x kartou, stovku měsíčně za vedení účtu, kterej mám jen kvůli hypotéce,“ uvedl. A dodal, že to řeší tím, že čtyřikrát do měsíce přesune 300 Kč z účtu do platební služby Revolut. Což zřejmě stačí, i když se v podstatě jedná o přesunutí peněz z pravé kapsy do levé.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Karel Šebesta

Margita Balaštíková byl položen dotaz

Jste misandrie?

Můžete mi kromě toho, jak vznikly nahrávky, o nichž tvrdíte, že existovat nemohou i vaši větu: ,,Já se na rozdíl od jiných můžu ráno probudit a podívat se do zrcadla." Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/margita-balastikova-poslankyne-ano-zneuziti-funkce-nahravky-andrej-babis.A250812_095053_do...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

mám účty nově u Creditasu (je to česká banka!!!), Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré DiskuseYogina , 18.10.2023 9:54:56
a postupně ruším všechno u české spořitelny (patří Rakousku), protože mě ani nebaví 4x kupovat housky..... udělejte to taky.

|  6 |  0

Další články z rubriky

„Šmejde.“ „Proč jsi to podepsal?“ Fiala zveřejnil VIDEO. A je zle

20:51 „Šmejde.“ „Proč jsi to podepsal?“ Fiala zveřejnil VIDEO. A je zle

„Děláme vše pro to, aby emisní povolenky druhého typu nezdražily lidem život," slibuje premiér Petr …