Superúředník Josef Postránecký složí slib Sobotkovi

02.02.2015 6:50

Nový náměstek pro státní službu Josef Postránecký dnes složí slib do rukou premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD). Třiapadesátiletý Postránecký, který byl dosud ředitelem kanceláře náměstka ministra vnitra pro ekonomiku, strategie a evropské fondy, bude ve funkci šest let. Vláda ho pro ni vybrala minulou středu.

Superúředník Josef Postránecký složí slib Sobotkovi
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér Bohuslav Sobotka hlasuje
reklama

Postráneckého ve funkci "superúředníka" čeká především komunikace s Evropskou komisí a zavedení 16 předpisů, které jsou nutné k zahájení čerpání peněz z evropských fondů. Spolu s ministry musí také připravit výběrová řízení na státní tajemníky všech ministerstev.

Nyní běží výběrové řízení na personálního ředitele sekce pro státní službu, který bude hlavním pomocníkem nového náměstka pro státní službu. Dnes by mělo Ministerstvo vnitra zveřejnit, kolik lidí má o tuto funkci zájem. Do pátku obdrželo přihlášky od osmi zájemců.

Postráneckého funkce vznikla podle služebního zákona, který by měl odpolitizovat státní správu. S podobou zákona nesouhlasí prezident Miloš Zeman, který ho napadl u Ústavního soudu.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vam, čtk

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Tomu nebohému generálovi to ještě neřekli... Od koho by tenhle voják na Hradě přijímal rozkazy? Stonjeková objevila úplně jiného favorita

21:31 Tomu nebohému generálovi to ještě neřekli... Od koho by tenhle voják na Hradě přijímal rozkazy? Stonjeková objevila úplně jiného favorita

„Tomu nebohému generálu Pavlovi nikdo ještě neřekl, že on prezidentem nebude,“ lituje komentátorka K…