Sv*ně! Pavel Novotný to nevydržel. Jde o Ludvíka Svobodu a o slova šéfa komunistů

5.8.2020 7:15 odp.

Předseda komunistů Vojtěch Filip se na Twitteru opět vyjádřil k Ludvíku Svobodovi a k moderátorovi České televize Jakubu Železnému. Železný se před dvěma týdny zeptal ministra dopravy Havlíčka, proč se jisté nábřeží dodnes jmenuje po komunistickém prezidentovi Ludvíku Svobodovi. „Tito redaktoři, kteří se snaží omluvit exces Jakuba Železného, jsou proti většině českých občanů. Oč méně ví o odpovědnosti, tím více o tom píší, přesně jak popisuje Vladimír Železný,“ reagoval Filip na text v Reflexu, jehož komentátor Jakuba Železného podpořil. „Drž hubu, svině bolševická,“ nato zaznělo od Pavla Novotného z Řeporyj.

Sv*ně! Pavel Novotný to nevydržel. Jde o Ludvíka Svobodu a o slova šéfa komunistů
Foto: Repro Facebook
Popisek: Předseda komunistů Vojtěch Filip/ Řeporyjský starosta Pavel Novotný

Nábřeží, které se bůhvíproč dodnes jmenuje po komunistickém prezidentovi Ludvíku Svobodovi. Tato poznámka zazněla v pořadu Události, komentáře České televize, i když s probíraným tématem mimořádné série nehod na železnici, ani s hostem pořadu, vicepremiérem Karlem Havlíčkem, neměla nic společného.

Anketa

Podporujete zestátnění exekutorů dle návrhu SPD Tomia Okamury?

98%
2%
hlasovalo: 11391 lidí

Zcela nečekaně se během diskuse k tématu mimořádné série nehod na železnici v pořadu Události, komentáře České televize objevilo jméno někdejšího prezidenta Československa. Moderátor Jakub Železný se obrátil na vicepremiéra Karla Havlíčka, který ve vládě Andreje Babiše zastává jak funkci ministra průmyslu a obchodu, tak i ministra dopravy, s otázkou, v níž zaznělo: „Nejsou právě tohle ty chvíle, kdy si člověk neumí moc dobře představit, jak pendlujete mezi nábřežím Na Františku a nábřežím, které se bůhvíproč dodnes jmenuje po komunistickém prezidentu Ludvíku Svobodovi...“ Moderátorovo podotknutí bylo překvapivé v tom, že s projednávaným tématem nemělo vůbec nic společného.

Za svá slova schytal vlnu kritiky hlavně od prvního místopředsedy Poslanecké sněmovny a předsedy KSČM Vojtěcha Filipa. „Nezlobte se na mě, ale neznalost moderátora Železného hraničí až s hloupostí nebo manipulací. Otírat se o válečného hrdinu, kterým Ludvík Svoboda bezesporu byl, je zcela mimo realitu,“ reagoval Filip pro ParlamentníListy.cz.

Filip se tímto tématem opět zaobíral dnes na Twitteru. „Ubohost tzv. argumentů pana V. Bucherta v Reflexu ukazuje na to, jak tito redaktoři, kteří se snaží omluvit exces J. Železného, jsou proti většině českých občanů,“ napsal Filip. A to v návaznosti na článek Reflexu, kde komentátor Viliam Buchert napsal, že moderátor České televize Jakub Železný píchl svým tvrzením o prezidentu Ludvíkovi Svobodovi do vosího hnízda. „Prezident Svoboda v roce 1969 skutečně zradil národ,“ podotkl Buchert.

Tweet pak pokračoval tvrzením Vojtěcha Filipa, že oč méně vědí o odpovědnosti, tím více o tom píší, tak jak to popisoval Vladimír Železný.

Na tweet předsedy KSČM zareagoval známý starosta a člen ODS Pavel Novotný z Řeporyj. „Drž hubu, svině bolševická. Že se nestydíš brát si do huby slušné lidi, šmejde ubohej,“ uplivl si v komentáři.

Pavel Novotný, DiS.

  • Největší miláček čtenářů nejnedůvěryhodnějšího webu v Evropě
  • starosta městské části

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: tle

JUDr. Jiří Pospíšil byl položen dotaz

Dozimetr

Dobrý den, každý den na Vás v kauze Dozimetr vyplouvají nové a nové nepříjmené informace. Zdá se, že jste v té obří chobotnici měl také své chapadlo. Netvrdím, že jste se dopustil korupce, to si nemyslím ani o Gazdíkovi, ale ten aspoň částečně přijal zodopovědnost a rezignoval. Co vy?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Senátoři zavětřili možnost sesadit demokraticky zvoleného prezidenta... Kauza „sabotáž“ a Zemanovy další kroky

12:01 Senátoři zavětřili možnost sesadit demokraticky zvoleného prezidenta... Kauza „sabotáž“ a Zemanovy další kroky

Prezident Miloš Zeman byl hostem Partie na CNN Prima News, kde mimo jiné hovořil o vládě Petra Fialy…