Svatý Václave, čti: Ideály vyměňujete za kus chleba! vynadal redaktor HN Čechům. Kalousek vyplísnil Zemana a otřel se o Duku

28.09.2016 8:11

„Svatý Václave, jsi ještě patronem této země...?!“ ptá se zamyšleně komentátor serveru Ihned.cz Petr Fischer. Ve svém textu ke středečnímu svátku svatého Václava píše, že tento evropský světec je patronem národa, který se vzpírá jeho odkazu. Tím podle Fischera je společná zbožnost místo nekonečných třenic.

Svatý Václave, čti: Ideály vyměňujete za kus chleba! vynadal redaktor HN Čechům. Kalousek vyplísnil Zemana a otřel se o Duku
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda TOP 09 Miroslav Kalousek

„Právě za to byl ale v Čechách vždy zatracován a nakonec i zabit,“ dodává k tomu komentátor. Právě dnes bychom si to prý měli uvědomit velmi intenzivně, neboť společnost se nachází ve velmi zvláštním rozpoložení.

„Křesťanská tolerance Václavova je tím posledním, co by dnešní společnost chtěla: pomáhat bližním, nešťastníkům z jiných zemí, někomu, kdo potřebuje pomoc. Ne, v tomto ohledu je česká společnost naprosto zbavena Václava,“ píše Fischer. Odkazu národního patrona se tak prý zpronevěřuje i samotný primas Duka, který chce „cizáky v nouzi lustrovat, probírat a třídit“.

Anketa

Ctíte odkaz svatého Václava?

15%
51%
hlasovalo: 4616 lidí

Dnes by Češi podle něj mnohem raději uctívali Václavova bratra Boleslava, jenže tomu brání trapná okolnost, že se jedná o bratrovraha. Každopádně ale prý česká společnost momentálně vykonává zcela opačný pohyb, než by doporučoval svatý Václav.

CELÝ KOMENTÁŘ PETRA FISCHERA

A stejně tak i Masaryk, který podle Petra Fischera neudělal nic jiného, než že „implicitní maximu svatého Václava převedl do konkrétních slov“. Václav Havel pak prý řekl totéž heslem o lásce a nenávisti, dnes tolik vysmívaným.

To všechno prý ukazuje, jak jsme divný národ. Stále prý vykládáme, jak si vážíme našich morálních hrdinů, ale „jde-li o každodennost, klidně tyto ideály ve vteřině vyměníme za relativní bezpečí a propečený kus chleba“.

Ve stejném duchu, jen jadrněji, se na Facebooku vyjádřil i předseda TOP 09 Miroslav Kalousek. „Cestou na kágébáckou konferenci pořádanou Putinovým důvěrníkem Jakuninem, zařazeným na sankční seznam našich spojenců, se Miloš Zeman zastaví ve Staré Boleslavi, na pouti k poctě patrona naší země,“ připomíná znechuceně.

Pak připomněl, že Miloš Zeman nazýval svatého Václava symbolem servility a kolaborace a jeho den „Svátkem ohnuté páteře“. Kalousek by si prý moc přál, aby se národního patrona před prezidentem zastal alespoň kardinál Duka, ví však prý, že to neudělá. „Tak si alespoň tyto náš stát hanobící výroky připomeňme my, až bude zítra kardinál vítat prezidenta u lebky sv. Václava,“ doporučil Kalousek.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jav

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nuly! Novináři, politici a lidé za počítačem. Zeman před 17. listopadem rozdával rány

22:02 Nuly! Novináři, politici a lidé za počítačem. Zeman před 17. listopadem rozdával rány

Jako již každý čtvrtek, ani dnes nebyli diváci TV Barrandov ochuzeni o názory prezidenta Miloše Zema…