Svědek Janouškovy nehody se nebojí hrozeb a půjde k soudu

26.03.2012 11:27

U nehody lobbisty Romana Janouška byl svědek, který viděl celý průběh incidentu. Mladý muž pak pronásledoval ujíždějícího lobbistu několik kilometrů. Neměl přitom ani tušení, o koho se jedná. O nehodě napsal bulvární deník Blesk.

Svědek Janouškovy nehody se nebojí hrozeb a půjde k soudu
Foto: repro TV
Popisek: Roman Janoušek zadržen po havárii a útěku policistům
reklama

„Jel jsem po pražské Vyskočilově ulici, viděl jsem ťuklé volvo a paní, která evidentně běžela za pachatelem. Stoupla si před jeho auto stojící na křižovatce na červené a domáhala se, aby řidič vystoupil. Dvakrát na ni najel, a když padla zelená, dupl na plyn. Ženu nabral na „hauptnu“ a pak jí přejel nohy. Bylo to chladnokrevná poprava autem místo zbraně,“ popisoval svědek Blesku.

Svědek pronásledoval Janouška a navedl na něj policii

Muž se přesvědčil, že žena dostane první pomoc a pak vyrazil za ujíždějícím autem. Luxusní Porsche Cayenne řízené Janouškem se mu pokoušelo ujet a zejména na rovinkách zrychlovalo až na 130 km/h. Svědek se zatím spojil s policisty a navigoval je, kam mají přijet.

Janoušek potom náhle zastavil na červené, zaparkoval a s telefonem u ucha vystoupil z auta. „Bylo to na hlavu postavené, dělal, že se ho to netýká. Šel naprosto v klidu, i když dost vrávoravě, a celou dobu telefonoval. Když ho pak policisté odchytili, sděl na lavičce a překvapeně se ptal, co se děje. Sotva mluvil, byl úplně namol,“ řekl svědek Blesku.

Neznámý muž bude svědčit u soudu

„Stál tam opřený v rohu a vypadal jak po dvoudenním flámu. Na policisty se jen smál a říkal: Tak já se omlouvám a díky,“ popisuje Janouškovo chování.

Svědek chtěl zůstat v anonymitě, ale nebojí se jít k soudu. Neobává se výhružek nebo uplácení. Janouškovi policie v neděli předala obvinění z těžkého ublížení na zdraví a ohrožení pod vlivem návykové látky.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vfe

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Odtajněné dokumenty! Milan Syruček přináší plnou pravdu ke katastrofě v Černobylu. Hned první zpráva ohromí

21:35 Odtajněné dokumenty! Milan Syruček přináší plnou pravdu ke katastrofě v Černobylu. Hned první zpráva ohromí

Jak to bylo v Černobylu a jaké to má důsledky až dodneška? To pro ParlamentníListy.cz aktuálně připr…