Švejnar se musí rozhodnout. Buď Hrad, nebo teplé místo v New Yorku

20.02.2012 9:58 | Zprávy

ČSSD se o víkendu rozhodla, že kandidáta na prezidenta bude vybírat z dvojice Jiří Dienstbier a Jan Švejnar. Postoje ekonoma, který už v roce 2008 kandidoval proti Václavu Klausovi, jsou pro sociální demokraty mnohem přijatelnější než postoje někdejšího premiéra Jana Fischera. Svou kandidaturu ale Švejnar zatím nepotvrdil kvůli nové práci, kterou dostal na Kolumbijské univerzitě v New Yorku.

Švejnar se musí rozhodnout. Buď Hrad, nebo teplé místo v New Yorku
Foto: ParlamentníListy.cz
Popisek: Pražský hrad

Fischer je spíše konzervativec, tedy člověk, který má blíže spíš k TOP 09. Oproti němu je Švejnar nepochybně liberál, a tak má blíž k ČSSD, píše deník Právo.

Kandidáti ČSSD budou muset na turné po krajích

Senátor Dienstbier i ekonom Švejnar budou podle předsedy ČSSD pořádat turné po jednotlivých krajích, kde se budou setkávat s občany. „Oba kandidáti se během března a dubna zúčastní setkání se členy ČSSD a s veřejností ve všech krajích ČR. Sociální demokraté po celé zemi tak budou mít možnost se s nimi setkat, hovořit s nimi a slyšet jejich názory,“ popsal Právu Sobotka.

Švejnara ČSSD podporovala už v prezidentské volbě v roce 2008. „Podpory vyjádřené grémiem ČSSD si vážím,“ řekl Právu Švejnar. Dodal, že pokud bude kandidovat, snažil by se získat podporu také dalších stran.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: vfe

Ing. Aleš Juchelka byl položen dotaz

Jak přesně plánujete řešit financování ubytovaní v domovech pro seniory?

Je nebo není pravda, že by si to museli hradit ze svého i třeba za cenu toho, že by museli rozprodat svůj majetek? A pokud ano, co by se stalo, kdyby třeba svůj byt či dům darovali někomu v rodině, což je podle mě správné a dost to řeší i problém s bydlením? Nevytloukáte klín klínem?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Mír a odchod migrantů. Zděšení nad Trumpovým dokumentem střídá jásot

11:11 Mír a odchod migrantů. Zděšení nad Trumpovým dokumentem střídá jásot

Nová bezpečnostní strategie USA, která kodifikuje jejich přístup ke světu a i k Evropě, se v Česku o…