Svěrákovy zpívánky: Není konec. Ještě jedno VIDEO. To jsou jména!

29. 3. 2020 19:53

Spolek Piána na ulici, který organizoval hromadné hudební výstupy písně Není nutno, přidal další video. Tentokrát na videu není jen umělec Zdeněk Svěrák či hokejista Dominik Hašek, ale rovnou několik známých osobností. Píseň tak tentokrát zpívají i Ewa Farna, Václav Neužil, František Nedvěd, Jaromír Bosák, Aleš Cibulka, Milan Cais a další.

Svěrákovy zpívánky: Není konec. Ještě jedno VIDEO. To jsou jména!
Foto: Repro ČT
Popisek: Divadelník a zpěvák Zdeněk Svěrák
reklama

„A tady máte ještě video vybraných osobností, které se uvolily, že nám a vám nazpívaly píseň Není nutno. Je mezi nimi např. Ewa Farna, Dominik Hašek, Václav Neužil, František Nedvěd, Jaromír Bosák, Aleš Cibulka, Milan Cais a další. Moc vám děkujeme,“ informoval spolek skrze své stránky na sociální síti Facebook.

Nejnovější verzi písně Není nutno můžete zhlédnout zde:

Anketa

Obstála Evropská unie jako instituce v současné ,,koronakrizi"?

1%
99%
hlasovalo: 30320 lidí
Přenos Svěrákova zpěvu se odehrál za podpory veřejnoprávních médií. Došlo i na umělcův projev. Svěrák svůj hudební výstup v České televizi uvedl slovy: „Tak, vážení spoluobčané, takovou patálii, jako nám nadělal ten koronovanej virus, nepamatují ani tak věkovití jedinci, jako jsem já. Ale to neznamená, že se z toho zblázníme, a to neznamená, že to nebude mít konec. Bude to mít konec, zase budeme chodit do školy, do práce a do divadla, a budeme se družit, a dokonce objímat. A víte proč? Protože nepanikaříte. Protože jste obětaví, spolehliví a neztrácíte smysl pro humor a taky jste vynalézaví,“ chválil Čechy Svěrák.

„Zazpíváme si teď písničku, která je pro tyhle časy jako dělaná. Říkali mi, že si mohu vybrat, komu ji věnovat jako poděkování. Jestli hasičům, záchranářům, policistům, vojákům, unaveným prodavačkám, těm, co šijí tyhlety ústenky, nebo těm, kdo nosí osamělým lidem potraviny. Nebo doktorům či sestřičkám. A koho myslíte, že jsem si vybral? Ano, sestřičky. Ne proto, že jsou daleko hezčí než doktoři, co si budeme povídat, ale hlavně proto, že ač nejsou tak vyzbrojeny, jak by měly být, vykonávají svou práci s úžasnou samozřejmostí. Já jsem došel k závěru, že pravá sestřička vznikne, když se něha a odvaha spojí v jedinou bytost,“ vysvětlil Svěrák svou volbu věnování.


Pak se spojil s Jaroslavem Uhlířem a začal zpívat „Není nutno“.

Fotogalerie: - Koronavirová siesta

Lidé využili slunečné počasí a i přes trvající epi...
Lidé využili slunečné počasí a i přes trvající epi...
Lidé využili slunečné počasí a i přes trvající epi...
Lidé využili slunečné počasí a i přes trvající epi...
Lidé využili slunečné počasí a i přes trvající epi...
Lidé využili slunečné počasí a i přes trvající epi...

Ne od všech se na akci snesla jen samá chvála, od mnoha lidí zazněly dosti kritické ohlasy. Akci zkritizovali hudebník a člen Trikolóry Petr Štěpánek, publicista Tomáš Vyoral či brněnský právník Tomáš Tyl. Negativně se vyjadřovalo i mnoho dalších lidí skrze sociální sítě.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: rak
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Drtivá nálož zahraničnímu zpravodajství ČT: Co nám kdy ukázali z Číny nebo Ruska? A Trump a Johnson jako šílení blonďáci...

18:50 Drtivá nálož zahraničnímu zpravodajství ČT: Co nám kdy ukázali z Číny nebo Ruska? A Trump a Johnson jako šílení blonďáci...

Politolog Zdeněk Zbořil má za to, že téma koronaviru ustupuje do pozadí. Svědčí o tom prý chování če…