Svět není jen o Trumpovi, říká matematik Kechlibar. Varovně obrací pohled k Evropě

03.02.2017 20:44 | Zprávy

Matematik Marian Kechlibar všem lidem připomíná, že na světě není jen 45. prezident USA, který dráždí své okolí a především média téměř každým svým slovem. Jenže Trump a svět rozhodně nejsou jedno a totéž. Evropanům na svém webu analytik doporučuje, aby svou pozornost znovu obrátili k Řecku. V tomto koutě Evropy může prý být ještě hodně zle.

Svět není jen o Trumpovi, říká matematik Kechlibar. Varovně obrací pohled k Evropě
Foto: Archiv MK
Popisek: Matematik a publicista Marian Kechlibar

Řecká tragédie podle matematika Kechlibara začala v roce 1981, když se vlády ujala levice a začala si půjčovat peníze a ty pak rozhazovala plnými hrstmi voličům.   

„Skutečným otcem celého zadlužovacího procesu se stal socialista Andreas Papandreu, paradoxně ekonom, absolvent Harvardské univerzity s titulem PhD. Papandreu byl zvolen do úřadu díky příslibu štědrého utrácení. Jelikož chudé Řecko nedokázalo vybrat takové množství daní, začal své plány financovat prodejem státních dluhopisů. Vyneslo mu to ohromnou popularitu mezi voliči: celkem troje volby (1981, 1985 a 1993) dokázal Papandreu vyhrát takovým množstvím hlasů, že v poměrném volebním systému Řecka získal absolutní většinu v parlamentu. Jenže za tu cenu, že celkový státní dluh se více než zčtyřnásobil,“ napsal sdělil matematik.

Právě Papandreu prý nastavil velmi štědrý sociální systém a z českého pohledu v podstatě královské důchody. Zasadil se také o významný nárůst vládních úředníků. Ačkoli tedy vládl „jen“ po 3 volební období, zadělal Řecku na problémy, které budou jeho zemi tížit desítky let.

Celý článek matematika Kechlibara naleznete zde

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mp

Ing. Patrik Nacher byl položen dotaz

Záhada daru

Zabývá se někdo otázkou, proč, když někdo chce darovat peníze státu, tak jde zrovna za ministrem spravedlnosti a ne třeba za ministrem financí nebo premiérem? A jak je možné, že se dary neprověřují a neschvaluje je minimálně celá vláda? Mně to celé zavání korupcí. Jak to vidíte vy? A ještě k tomu pů...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
style="min-height:300px;"> reklama
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Další proukrajinské účty pro Fialu. Na stole rumunský scénář?

13:23 Další proukrajinské účty pro Fialu. Na stole rumunský scénář?

Podivných proukrajinských účtů, které podporují vládní politiky, je více. Jeden se například zaměřuj…