Světlo naděje po rusko-ukrajinské schůzce delegací. Přítomen Abramovič. Padly podmínky

29.03.2022 16:52 | Zprávy

Během úterních jednání o ukončení války na Ukrajině navrhla dnes ukrajinská delegace té ruské systém garancí bezpečnosti, neutrální status a budoucí rozhovory o Krymu. Ruská strana pak schůzku vyjednavačů označila za konstruktivní. Návrhy Kyjeva by nyní měly být předány ruskému prezidentovi Vladimiru Putinovi. Píše to server iDNES.cz.

Světlo naděje po rusko-ukrajinské schůzce delegací. Přítomen Abramovič. Padly podmínky
Foto: Oficiální stránky ruského prezidenta
Popisek: Ruský prezident Vladimír Putin

Nejvýznamnější pokrok. Tak označuje turecká diplomacie dnešní mírové rozhovory mezi ukrajinskou a ruskou delegací, jež už v Istanbulu nebudou pokračovat druhým dnem. Ruský vyjednavač Vladimir Medinskij nyní bude o ukrajinských návrzích informovat ruského prezidenta Vladimira Putina. Ukrajinská strana už dokonce hovoří o tom, že by bylo možné svolat schůzku prezidenta Volodymyra Zelenského a právě Putina.  

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: vef

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Mgr. Petr Macinka byl položen dotaz

Vláda

Proč za každou cenu chcete být ve vládě? Proč první nezískat nějaké zkušenosti z politikou, což většina vašich poslanců nemá?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Politik nemusí být jen magor“. Kupka sepsul Babiše a ohlásil kandidaturu po Fialovi

10:03 „Politik nemusí být jen magor“. Kupka sepsul Babiše a ohlásil kandidaturu po Fialovi

Končící ministr dopravy Martin Kupka oznámil, že chce po Petru Fialovi převzít roli šéfa ODS. Sázkař…