Světové prvenství: Česko má nejvíce covid-19 úmrtí v přepočtu na počet obyvatel

25.10.2020 8:48

Česká republika vévodí žebříčku světových koronavirových statistik. Nejenže jsme už několik týdnů mezi zeměmi s nejvyšším podílem nově zachycených případů nakažených. Nyní jsme se dostali i do čela statistik úmrtí v přepočtu na počet obyvatel v souvislosti s nákazou. Za poslední týden zemřelo v Česku s onemocněním covid-19 na 688 lidí, píše iDNES.cz.

Světové prvenství: Česko má nejvíce covid-19 úmrtí v přepočtu na počet obyvatel
Foto: pixabay.com
Popisek: Zdravotnictví, ilustrační foto
reklama

V prvním říjnovém týdnu se Česká republika dostala na přední místo světových statistik v počtu odhalených případů nákazy na počet obyvatel. A zatím se na něm drží. Slova premiéra Andreje Babiše na Bledském strategickém fóru “We’re best in covid“, tedy „V covidu jsme nejlepší“, získala zcela jiný rozměr.

Česko má za sedm dní od 16. do 23. října podle údajů ECDC nejvyšší počet nových případů v přepočtu na počet obyvatel. Česku náleží první příčka s výrazným odstupem od dalších států.

Bohužel, ještě horší je pozice České republiky na dalším žebříčku. Nově totiž vévodí i žebříčku zemí s nejvyšším počtem covid-19 úmrtí v přepočtu na počet obyvatel. Zatímco ještě v září se premiér Andrej Babiš na svém twitteru chlubil nízkým počtem úmrtí, nyní je situace zcela jiná. Česko v týdenních číslech přeskočilo Argentinu a má nyní další nezáviděníhodné prvenství.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: nab
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pavel Novotný v ráži: Vyzkoušel jsem všechny dostupné drogy. Uprchlíci? Vstřebali bychom sto tisíc. Já bych zvládnul deset

22:22 Pavel Novotný v ráži: Vyzkoušel jsem všechny dostupné drogy. Uprchlíci? Vstřebali bychom sto tisíc. Já bych zvládnul deset

Starosta pražských Řeporyjí a významný politik ODS Pavel Novotný přišel podebatovat do Studia svobod…