Světový mediální mogul a autorka Harryho Pottera se pohádali kvůli muslimům po masakru Charlie Hebdo

12.01.2015 10:20

Útok islámských džihádistů na redakci satirického časopisu Charlie Hebdo se na sociální síti Twitter stal „zásluhou“ mediálního magnáta Ruperta Murdocha výbušnou třaskavinou. Své si k tomu řekla i známá spisovatelka J. K. Rowlingová.

Světový mediální mogul a autorka Harryho Pottera se pohádali kvůli muslimům po masakru Charlie Hebdo
Foto: Hans Štembera
Popisek: Podepisování kondolenční knihy před francouzkou ambasádou v Praze. Lidé tak vzdali poctu nesmyslným obětem teroristických útoků ve Francii

Murdoch se o víkendu na svém twitterovém účtu jal komentovat středeční útok islámských džihádistů na redakci francouzského satirického časopisu Charlie Hebdo. Natvrdo prohlásil, že za krveprolití ve francouzské metropoli nesou odpovědnost všichni muslimové – i ti mírumilovní – a ponesou odpovědnost do té doby, než zlikvidují rostoucí rakovinový nádor zvaný džihádisté. Později ještě své tvrzení doplnil, když uvedl, že ve světle obrovského džihádistického nebezpečí, které se rozlézá všude možně po světě, se politická korektnost jeví jako popírání skutečnosti či pokrytectví.

Magnátovy výroky vyvolaly na sociální síti velký ohlas. Do dnešního dne je sdílelo několik tisíc uživatelů Twitteru a dalších několik tisíc jim udělilo „palec nahoru“. Ale našlo se i dost takových, kterým se Murdochovy teze pranic nezamlouvají. V tomto smyslu vzbudil největší pozornost sarkastický komentář britské spisovatelky J. K. Rowlingové, která mediálnímu magnátovi skrze stejnou sociální síť za jeho paušalizování zle vyčinila. „Narodila jsem se jako křesťanka. Jestli to tedy znamená, že nesu odpovědnost za Ruperta Murdocha, nechám se exkomunikovat,“ vyvěsila na svůj twitterový účet. A ve stejném duchu dodala: "Španělská inkvizice byla moje chyba, stejně jako veškeré násilí, které spáchali křesťaňští fundamentalisté. A Jim Bakker (americký televizní hlasatel evangelia, v minulosti odsouzený za několik trestných činů, pozn. red.)."

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: luš

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Většina našich novinářů jim tleská! Petr Žantovský odhaluje „pátou kolonu“ prosazující cizí zájmy u nás. Jména zde

7:48 Většina našich novinářů jim tleská! Petr Žantovský odhaluje „pátou kolonu“ prosazující cizí zájmy u nás. Jména zde

TÝDEN V MÉDIÍCH Vysvětlení eurokomisařky Věry Jourové, jak budeme pykat za to, když nebudeme opisova…