Svobodní: Euro všude přineslo jen problémy

21.04.2014 12:04 | Zprávy

Pokud bychom euro přijali, ztratili bychom suverenitu v mnoha klíčových oblastech. Proto by si naše země měla v EU vyjednat výjimku, aby nemusela společnou evropskou měnu zavést. V rubrice Politici voličům serveru ParlamentníListy.cz to píše předseda Strany svobodných občanů Petr Mach a Josef Káles.

Svobodní: Euro všude přineslo jen problémy
Foto: Svobodni.cz
Popisek: Předseda Svobodných Petr Mach

Připomínají, že už v roce 2007 byl schválen českou vládou ODS, KDU-ČSL a SZ Národní plán zavedení eura, podle kterého Ministerstvo financí ČR postupuje.

Zavedení eura by prý znamenalo vzdání se suverenity v mnoha klíčových oblastech. „Evropské centrální bance bychom například museli odevzdat do správy všechny naše devizové rezervy a ta by přerozdělovala i jejich každoroční výnos. Neměli bychom vlastní měnovou politiku, což se v dobách krize tvrdě nevyplácí. Museli bychom ručit za dluhy zemí eurozóny až do výše 350 miliard korun,“ argumentují.

Celý text najdete zde

Poukazují též na to, že euro způsobilo ve všech zemích jen zdražování a problémy. „Česká republika si musí vyjednat v EU výjimku, aby ho nemusela zavést. Přesně to už dokázala Velká Británie a Dánsko, tak proč ne my? Mít vlastní měnu je velkou výhodou zejména v době hospodářských krizí,“ dodávají zástupci Strany svobodného občana.

 

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: vam

Mgr. Aleš Dufek byl položen dotaz

Uznáváte, že nedostatečně řešíte problémy, které trápí většinu z nás?

Pane Dufku, teď jsem si přečetl tento váš komentář nebo jak to nazvat - https://www.parlamentnilisty.cz/politika/politici-volicum/Dufek-KDU-CSL-Volici-maji-tendenci-se-vymezovat-proti-vladnouci-garniture-756812. Uvádíte v něm, že úspěšná strana bude ta, která dokáže vyřešit reálné problémy lidí - na...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pohodlí u voleb? O to jim vůbec nejde. Korespondenční volba pod palbou

21:15 Pohodlí u voleb? O to jim vůbec nejde. Korespondenční volba pod palbou

„Čistokrevné zlo“ či „konec důvěry občanů v demokratické volby a v jejich výsledky.“ To zní od opozi…