Svobodní: Euro všude přineslo jen problémy

21.04.2014 12:04

Pokud bychom euro přijali, ztratili bychom suverenitu v mnoha klíčových oblastech. Proto by si naše země měla v EU vyjednat výjimku, aby nemusela společnou evropskou měnu zavést. V rubrice Politici voličům serveru ParlamentníListy.cz to píše předseda Strany svobodných občanů Petr Mach a Josef Káles.

Svobodní: Euro všude přineslo jen problémy
Foto: Svobodni.cz
Popisek: Předseda Svobodných Petr Mach
reklama

Připomínají, že už v roce 2007 byl schválen českou vládou ODS, KDU-ČSL a SZ Národní plán zavedení eura, podle kterého Ministerstvo financí ČR postupuje.

Zavedení eura by prý znamenalo vzdání se suverenity v mnoha klíčových oblastech. „Evropské centrální bance bychom například museli odevzdat do správy všechny naše devizové rezervy a ta by přerozdělovala i jejich každoroční výnos. Neměli bychom vlastní měnovou politiku, což se v dobách krize tvrdě nevyplácí. Museli bychom ručit za dluhy zemí eurozóny až do výše 350 miliard korun,“ argumentují.

Celý text najdete zde

Poukazují též na to, že euro způsobilo ve všech zemích jen zdražování a problémy. „Česká republika si musí vyjednat v EU výjimku, aby ho nemusela zavést. Přesně to už dokázala Velká Británie a Dánsko, tak proč ne my? Mít vlastní měnu je velkou výhodou zejména v době hospodářských krizí,“ dodávají zástupci Strany svobodného občana.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vam
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Objasněte, proč neplatíte. Novinářce přišel výhrůžný dopis z Kavčích hor

20:44 Objasněte, proč neplatíte. Novinářce přišel výhrůžný dopis z Kavčích hor

„Přišel mi dopis smrti od České televize,“ píše na své facebookovém profilu novinářka Barbora Koukal…