Svobodní: Pakt jsou pouze převlečené migrační kvóty

12.06.2023 10:52 | Ze sítí

MONITORING SÍTÍ „Mela“ kolem schválení migračního paktu Evropské unie pokračuje. Poté, co se do vlády opřelo opoziční hnutí ANO, které kvůli zvednuté ruce pro ze strany Víta Rakušana, jako českého ministra vnitra, chce vyvolat hlasování o nedůvěře vládě Petra Fialy, kritikou nešetří ani například Svobodní. Jejich předseda Libor Vondráček migrační pakt dokonce označil za převlečené kvóty.

Svobodní: Pakt jsou pouze převlečené migrační kvóty
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda Svobodných Libor Vondráček

„Migrační pakt EU jsou převlečené migrační kvóty s tresty pro ty, kteří se jim nepodřídí. Pakt kolektivně trestá všechny, nejen viníky, avšak samotný problém nijak neřeší,“ uvedl Libor Vondráček, který připomněl, že jednou ze sedmi zásad Svobodných pro eurovolby je podpora důslednější ochrany vnějších hranic před nelegální migrací.

„Není možné, abychom z prostředků EU financovali agenturu FRONTEX, která zcela rezignuje na tento svůj úkol,“ zlobí se Libo Vondráček, podle kterého musely země jako Slovensko, Polsko či Maďarsko musely před vstupem do Schengenského prostoru investovat do ochrany vnějších hranic miliardy. „Není možné, aby dnes tyto země platily další peníze za to, že jiné země přistupují k ochraně vnějších hranic lehkovážně a tolerují na svém území působení pašeráků,“ dodal Vondráček. 

Podle předsedy Svobodných je jedním z důvodu stále trvajících migračních problémů také socialistické směřování unie. „Dokud je na území EU štědrý sociální stát, musíme odmítat princip otevřených hranic a důslednější chránit vnější hranice. Odmítáme, že by migrační pak byl vyjádřením solidarity. Je pouze vyjádřením podpory nezodpovědného přístupu,“ dodal Vondráček. 
 
 
Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Karel Výborný

Ing. Petr Beitl byl položen dotaz

Eurokomisař

Pořád se tu mluví o eurokomisaři. Mě by zajímalo, v čem je pro nás lidi tato funkce důležitá? A jestli je, proč se diskutuje o tom, kdo jej nominuje víc, než o tom, kdo bude nominovaný? Fakt si myslíte, že nezkušená Nerudová je dobrá volba? Proč třeba nenominujete nějakého nestranného kandidáta, kte...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Takhle jedná mafie, vydírání je jejím základním pracovním nástrojem, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré Diskusebosstanaka , 12.06.2023 13:49:34
čiže mafie chce buď naši zem pro kolonisty nebo naše peníze, nejlépe obojí. Tuto nehoráznost zabalili do keců o solidaritě a teď jí lidem prodávají prostřednictvím své zdejší 5. kolony a presstitutů. Takže eurofašouni - tato zem patří jen a pouze jejím občanům, kteří jí nemíní nikomu odevzdávat, zem je neobnovitelný zdroj, ta se nerozdává, o zem se bojuje. A pokud chcete peníze, měl byste si je vydělat poctivou prací, ne parazitováním na práci občanů této země.

|  5 |  0

Další články z rubriky

Další kolo války Černochové s Řehkou viděli i poslanci

20:53 Další kolo války Černochové s Řehkou viděli i poslanci

Ministryně obrany Jana Černochová měla zakázat náčelníkovi generálního štábu Karlu Řehkovi zřízení o…