Svobodní bojují proti čipování psů

15.03.2013 9:18 | Zprávy
autor: adr

Strana svobodných občanů, která má ideově blízko k exprezidentu Václavu Klausovi, se postavila proti povinnému čipování psů, které na základě vyhlášek mnoha měst nahrazuje tradiční psí známky. Iniciují proti tomuto nařízení petici v zájmu zachování svobodné volby majitelů psů.

Svobodní bojují proti čipování psů
Foto: red
Popisek: Logo Strany svobodných občanů

"Lidé, kteří implantaci čipu do těla psa považují za ohrožující zdraví psa, nebo ji považují za drahou, za eticky špatnou či z jakéhokoliv důvodu čip odmítají, mají mít právo registrovat psa prostřednictvím běžné a osvědčené známky," píší Svobodní na svém webu.

Petice a iniciativy

Podle vyjádření předsedy strany Petra Macha je povinné čipování v rozporu se základní filozofií Strany svobodných občanů a vyvolává prý obavy, kde se taková politika čipování zastaví.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Eva Decroix, Ph.D., MBA byl položen dotaz

Ekonomika

Když se pyšníte tím, jak díky vám roste naše ekonomika, jak vysvětlíte, že to nepociťuje většina z nás, a že naše mzdy nerostou nebo jen minimálně, a že se naše životní úroveň propadá?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Trump? K večírkům u prasáka Epsteina zaznívá jiné prezidentské jméno

20:15 Trump? K večírkům u prasáka Epsteina zaznívá jiné prezidentské jméno

Ačkoli je Jeffrey Epstein již šest let po smrti, zemřel za dosud ne zcela vyjasněných okolností v po…