Svobodní si v internetovém hlasování zvolili místopředsedy: Smetka a Zvára své posty obhájili, nováčky jsou Hemerle a Matějka

07.12.2015 10:23 | Zprávy
autor: vam, čtk

Místopředsednické posty se Straně svobodných občanů (Svobodní) obhájili Radim Smetka a Karel Zvára. Nově byli v internetovém hlasování zvoleni místopředsedy Jiří Hemerle a František Matějka. ČTK to dnes oznámila mluvčí strany Kateřina Kašparová. Místopředsedové ve vedení strany doplní předsedu Petra Macha.

Svobodní si v internetovém hlasování zvolili místopředsedy: Smetka a Zvára své posty obhájili, nováčky jsou Hemerle a Matějka
Foto: Daniela Černá
Popisek: Strana svobodných občanů s kampaní k evropským volbám v Karviné

Členové strany mohli o místopředsedech hlasovat na internetu od neděle 29. listopadu do neděle 6. prosince. Matějka a Smetka patří k zakládajícím členům strany. Smetka je místopředsedou od roku 2010, Zvára od roku 2012.

Mach předsednické místo, které zastává od vzniku strany, obhájil v předchozí listopadové internetové volbě. Svobodné povede další dva roky, tedy i do sněmovních voleb v roce 2017. Pokud jde o program, je Mach přesvědčen, že pouze ekonomický liberalismus Česku zajistí prosperitu a také bezpečnost. V ekonomické oblasti Mach navrhuje například zavedení jednotné základní sazby daně z přidané hodnoty na 15 procentech, zrušení DPH u potravin nebo přijetí ústavního zákona o vyrovnaném rozpočtu.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Práce autora se řídí redakčními zásadami ParlamentníListy.cz.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Přidejte si obsahový box PL do svých oblíbených zdrojů na Hlavní stránce Seznam.cz. Děkujeme.

PhDr. Petr Sokol, Ph.D. byl položen dotaz

Visegrádská čtyřka

Dobrý den, pane Sokole, co si myslíte o V4? Má vůbec ještě nějaký význam?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Fiala už skončil.“ Takáč tlačil na „správné hodnoty“. Macinka zakročil

21:23 „Fiala už skončil.“ Takáč tlačil na „správné hodnoty“. Macinka zakročil

Rozhovor ministra zahraničí Petra Macinky (Motoristé sobě) v pořadu Interview ČT24 se změnil v názor…