Svobodní spustili informační stránku k situaci kolem krajských nemocnic na Zlínsku

15.03.2018 14:49

Strana Svobodných občanů Zlínského kraje spustila internetovou stránku podávající informace o aktuální situaci kolem krajských nemocnic na Zlínsku. Informuje v ní o situaci a rovněž podává přehled o dostupných mediálních výstupech ať už z pohledu hejtmana Jiřího Čunka, nebo jeho kritiků.

Svobodní spustili informační stránku k situaci kolem krajských nemocnic na Zlínsku
Foto: Kroměřížská nemocnice
Popisek: Kroměřížská nemocnice.

Reaguje tak na možné změny v koncepci nemocnic zřízených Zlínským krajem, které vyplývají z návrhu současného hejtmana kraje Jiřího Čunka.

Nálada na zlínském krajském zastupitelstvu zhoustla poté, co zastupitelům Čunek předložil dokument, který od něj požadovali, a sice coby jistou garanci připravované odborné koncepce krajských nemocnic na Zlínsku.

Dokument s názvem „Základní směry řízení nemocnic založených Zlínským krajem“, který souvisí s připravovanou koncepcí, vzbudil u některých zastupitelů kritiku. Kritizoval jej například i zlínský zastupitel a slovácký senátor Ivo Valenta, který přitom stojí za návrhem na jeho vypracování, kterým posléze zastupitelé Čunka zavázali.

Kritika dokumentu se přenesla do politiky i o patro níže. Hrozba možného omezení péče zmobilizovala například zastupitele v Kroměříži k usnesení, ve kterém Čunka žádají, aby dokument přepracoval.

Vesměs negativní postoj zatím rezonoval i v odborných kruzích. Proti některým myšlenkám prezentovaným v dokumentu vystoupila například krajská rada České lékařské komory Zlínského kraje a přidali se i praktičtí lékaři. Zatím nejčerstvějším přírůstkem v řadách kritiků je pak skupina lékařů z kroměřížské nemocnice.

Svobodní Zlínského kraje na svém webu sledují vývoj kolem celé situace a rovněž i soustřeďují mediální výstupy, které s celou věcí souvisí. 

Jiří Čunek

  • KDU-ČSL
  • ANO křesťanským hodnotám
  • senátor

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Jonáš Kříž

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Okamuru nas*al ČRo! Co jsem si to dovolil říct, že ji znásilnil migrant z Afriky? Šílená jízda redaktorky, doufám, že ten rozhovor odvysílají

18:49 Okamuru nas*al ČRo! Co jsem si to dovolil říct, že ji znásilnil migrant z Afriky? Šílená jízda redaktorky, doufám, že ten rozhovor odvysílají

Předseda hnutí SPD Tomio Okamura na sociální síti informoval o brutálním případu znásilnění, který v…