Svobodní vyhlásili den nezávislosti. Splní Fialův kabinet jednoduchý slib?

20.12.2021 9:44 | Ze sítí

Minulý týden začal pracovat nový kabinet v čele s předsedou ODS Petrem Fialou, který přijímal gratulace ze všech stran. Přidali se také Svobodní v čele s Liborem Vondráčkem. Přestože jeho strana respektuje sto dnů vládního hájení, blahopřání doplnil hned jedním konkrétním apelem.

Svobodní vyhlásili den nezávislosti. Splní Fialův kabinet jednoduchý slib?
Foto: Hans Štembera
Popisek: Libor Vondráček, předseda Svobodných

„Už nyní vyzýváme novou vládu k naplnění minimálně jednoho bodu z jejího programového prohlášení, který lze uskutečnit velice rychle. Na straně 19 koaliční smlouvy se totiž píše, že nová vláda sníží byrokratickou zátěž při správě daní a poplatků, zruší EET a parametricky upraví kontrolní hlášení. Vyzýváme tedy vládu, aby urychleně zrušila povinné EET a začala propouštět úředníky, kteří byli kvůli dohlížení na EET přijati,“ uvedl Libor Vondráček, předseda Svobodných. 
 

Mgr. Libor Vondráček

  • Svobodní
  • předseda Svobodných
  • mimo zastupitelskou funkci
 
Podle jeho slov totiž Ministerstvo financí dnes zaměstnává stovky úředníků kvůli EET, kteří stojí státní rozpočet přes 200 milionů ročně. „Plánovaný rozpočet na příští rok má mít rekordní schodek a systém EET do dnešního dne napáchal v českém podnikatelském prostředí dost škod na to, abychom mohli tolerovat otálení v naplňování tohoto bodu,“ je přesvědčený právník Vondráček. 
 
Svobodní na splnění tohoto vládního slibu chtějí pečlivě dohlížet. Proto na 31. března vyhlásili den nezávislosti českého podnikání na EET. „Při této příležitosti uskutečníme sbírku EET přístrojů,“ plánuje Libor Vondráček s tím, že další detaily strana zveřejní začátkem roku. 
 
 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Karel Výborný

Ing. Patrik Nacher byl položen dotaz

Proč se nemůžete domluvit????????????????

Pane poslanče, ANO nevolím, jsem volič SPD, ale Vás osobně uznávám a vím, že jste pro lidi udělal mnoho dobrého. Vysvětlete mi prosím, proč se nemůžete domluvit na účinné spolupráci s SPD? Je to tím, že SPD je jednoznačně na straně národa a slušných lidí, zatím co ANO to hraje na všechny strany? Neb...Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Odpad, jedovatá zmije? Tak mluvili nacisté o Židech, vzkazuje Žantovský. A cenzor Kartous v Radě ČT?

7:37 Odpad, jedovatá zmije? Tak mluvili nacisté o Židech, vzkazuje Žantovský. A cenzor Kartous v Radě ČT?

TÝDEN V MÉDIÍCH Z patnácti uchazečů vybraných Volebním výborem zvolí Sněmovna pět nových členů Rady …