Svoje zdroje si vyčerpali a teď chtějí ty naše, píše politik o uprchlících

04.10.2015 19:52

Předseda Strany zdravého rozumu Petr Hannig se zamýšlí nad tím, proč už je tak trochu ticho po pěšině, pokud jde o počty uprchlíků proudících do Evropy přes moře či po souši. Přitom bychom to podle něj měli vědět, neboť prý do Evropy směřují lidé, kteří si na Blízkém východě či v Africe vyčerpali vlastní zdroje a teď chtějí vyčerpávat naše. Navíc si s sebou nesou i své staré sváry.

Svoje zdroje si vyčerpali a teď chtějí ty naše, píše politik o uprchlících
Foto: Archiv PH
Popisek: Petr Hannig, předseda Strany zdravého rozumu

„Obávám se, že současná migrace je migrace za zdroji. Své zdroje si obyvatelé Středního východu a části subsaharské Afriky sami náboženskými a národnostními konflikty zničili a doufají, že se v Evropě dostanou ke zdrojům novým,“ míní politik. Uprchlíci k nám prý bohužel zavlečou i své staré sváry, a to by mohlo Evropu nakonec zničit.

Mgr. Petr Hannig

  • Rozumní
  • Předseda strany ROZUMNÍ - stop migraci a diktátu EU
  • mimo zastupitelskou funkci

Každý si občas rád dá exotické jídlo, takže i uprchlíci mohou Evropu obohatit, ale Hannig v textu uveřejněném na blogu iDnes.cz současnou uprchlickou vlnu přirovnává ke tsunami, která zaplavuje Evropu a velmoci se musejí sjednotit v její obraně. Přístup německé kancléřky Angely Merkelové, která uprchlíky vítá s otevřenou náručí, považuje za chybný a varuje ji, že hlasy muslimů stejně nezíská. Ti budou mnohem raději volit nějaké své politiky. Češi s tím ostatně mají osobní zkušenost z meziválečné éry, kdy sudetští Němci volili v pohraničí raději přisluhovače Adolfa Hitlera než české politiky.

Celý komentář najdete zde

„Politici, nekalkulujte s volební matematikou a myslete na občany ve svých zemích. Je třeba zpevnit přehradu a zastavit povodeň,“ žádá autor na závěr.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mp

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Soud smetl ze stolu žalobu SOCDEM na ČSSD. Paroubek děkuje za reklamu: Nechápu, kdo jim to sepsal

19:50 Soud smetl ze stolu žalobu SOCDEM na ČSSD. Paroubek děkuje za reklamu: Nechápu, kdo jim to sepsal

Sociální demokracie se snažila zrušit registraci koalice ČSSD pro volby do Evropského parlamentu. Zk…