Sýrie? Slabý odvar. Řítí se na nás ještě brutálnější migrační krize. Vyvolaná tím, čeho si vůbec nevšímáme

27.03.2018 8:41

Minulý týden americký think-tank Pew Research Center ve své analýze naznačil, že migrace z Afriky bude v nejbližší době pokračovat. Nyní to samé tvrdí také šéf Potravinové agentury OSN David Beasley.

Sýrie? Slabý odvar. Řítí se na nás ještě brutálnější migrační krize. Vyvolaná tím, čeho si vůbec nevšímáme
Foto: Vít Hassan
Popisek: Poslední den v provizorním táboře „Džungle“ u Calais. Dnes francouzské úřady začaly asi týdenní akci na jeho vyklizení. Jde o přesídlení cca 8000 migrantů

Ačkoli západoevropští politici uklidňují své voliče, když tvrdí, že to nejhorší máme stran migrační krize za sebou, experti mají jiný názor. Minulý týden redakce serveru ParlamentníListy.cz publikovala analýzu amerického think-tanku Pew Research Center, která na základě dat Eurostatu i vlastního průzkumu přímo na africkém kontinentu došla k závěru, že v příštích letech zasáhne Evropu další migrační vlna.

Anketa

Starostové a nezávislí chtějí, aby Senát projednal podání ústavní žaloby na Miloše Zemana za velezradu. Kvůli postupu v ,,kauze Skripal". Podporujete tento krok?

hlasovalo: 15353 lidí

Tyto teze nyní potvrdil také šéf Potravinové agentury OSN David Beasley, který očekává další migrační krizi z důvodu přemístění členů Islámského státu z Blízkého východu do Afriky. „Většina z bojovníků ISIS po svém odchodu ze Sýrie zakotvila v oblasti Sahelu, který tvoří oblast jižního okraje Sahary. Nyní zahájili spolupráci s Al-Káidou, al-Šabáb a Boko Haram, aby ovládli zdejší oblast,“ uvedl Beasley v rozhovoru pro agenturu AP.

Beasley vzkázal evropským politikům, že pravděpodobné rozdmýchání násilí v této části Afriky povede k rozpoutání ještě závažnější migrační krize než té, která vznikla v Sýrii. „Hovoříme tady o oblasti, kde žije půl miliardy lidí. V porovnání s toutu migrační krizí byla ta syrská jen slabým odvarem. Už nyní tato oblast není příliš stabilní, a pokud se tady podaří islamistům z Blízkého východu zakořenit, čeká nás neradostná budoucnost.“

Místní obyvatelé budou podle Beasleyho velmi náchylní k tomu přidat se do řad islamistických organizací. „Spousta žen vám řekne, že jejich manžel se k ISIS či Al-Káidě připojit nechtěl, ale vzhledem k hladu a chudobě nebyla jiná možnost,“ konstatoval Beasley s tím, že zabránit tomu může Světový potravinový program, který má na starosti právě Potravinová agentura OSN a jeho hlavním cílem je zajistit stabilitu, hospodářský růst a udržitelný rozvoj v postižených regionech.

Hlavním problémem Sahelu, kam „spadají“ země jako Burkina Faso, Čad, Niger, Mali a Mauretánie, je, že krajinu ohrožuje sucho, zároveň povodně a také čelí nedostatku potravin. Jak uvádí americký deník The Washington Times, další hrozbu pro zdejší obyvatele a vlády představují zmiňované islamistické organizace. „Loni v únoru se zástupci těchto pěti států dohodli na vytvoření ozbrojené skupiny o síle 5000 mužů, která bude využívána v boji proti islamistům.“


 

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: pro

Andrej Babiš byl položen dotaz

dobrý den, sdělte prosím, jak to bylo:

viz: https://aeronet.cz/news/sok-pred-vanoci-vsechno-je-jinak-podle-dokumentu-hlasovala-pro-globalni-kompakt-cela-ceska-vlada-nikdo-se-nezdrzel-hlasovani-a-nikdo-nebyl-proti-ministr-zahranici-tomas-petricek-rekl/?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=z-boxiku

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zákaz Orbána v Bruselu neprošel. Konference NatCon pokračuje. Nový vývoj

16:50 Zákaz Orbána v Bruselu neprošel. Konference NatCon pokračuje. Nový vývoj

V Bruselu se začátkem týdne konala Konference o národním konzervatismu (NatCon), tu se bruselské úřa…