Syrská vláda: Zásah naší vojenské základny je nepřátelský akt

07.12.2015 14:20 | Zprávy
autor: vam, čtk

Letadla koalice vedené Spojenými státy zasáhla na severovýchodě Sýrie pozice syrské armády. Podle syrské vlády při tom zahynuli tři vojáci a 13 dalších příslušníků armády bylo zraněno. Vláda to označila za nepřátelský čin. Jde o první případ, kdy koaliční letadla zasáhla syrské armádní cíle. Mluvčí koalice ale popřel, že koaliční letadla útočila na syrské vojáky.

Syrská vláda: Zásah naší vojenské základny je nepřátelský akt
Foto: repro Youtube, tan
Popisek: Syrský prezident Bašár Asad

Organizace syrských ochránců lidských práv, která situaci monitoruje z Británie, uvedla, že při útoku vedeném původně proti radikálům byl zasažen vojenský tábor v provincii Dajr az-Zaur.

Syrské ministerstvo zahraničí oznámilo, že čtyři letadla v neděli večer na tábor zaútočila devíti raketami. Útok si vyžádal tři mrtvé a 13 zraněných a bylo při něm prý zničeno několik vojenských aut a sklad zbraní.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Bezpečné země

Kdo a podle čeho rozhoduje o tom, jaká země bude označená za bezpečnou? A co vůbec nechápu, v čem je pro nás bezpečnější, že se u lidí, kteří budou z jakýchsi bezpečných zemí přicházet zrychlí azylové řízení? Já mám pochybnosti, že zrychlení povede k větší efektivně, spíš to obecně bývá naopak.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

EU by měla změnit postoj k Rusku, říká Drulák

21:16 EU by měla změnit postoj k Rusku, říká Drulák

Bývalý diplomat a předseda spolku Svatopluk Petr Drulák v rozhovoru pro Startitup mluvil o fanatismu…