Systém sKaret je problémový. Dávky neposílá včas, tvrdí Krása

22.10.2012 10:02 odp.

Předseda Národní rady osob se zdravotním postižením Václav Krása nadále kritizuje projekt sociálních karet. Nyní má prý informace, že nový systém neposílá včas peníze a občas nepřijme fotku příjemce.

Systém sKaret je problémový. Dávky neposílá včas, tvrdí Krása
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda Národní rady osob se zdravotním postižením ČR Václav Krása

"Informační systém, který se musel změnit kvůli projektu sKaret, stál zhruba dvě a půl miliardy korun. A ještě k tomu je podle mých informací problémový - dávky neposílá včas a má potíže s vkládáním fotografií. Kvůli potížím nutí k dalším návštěvám a vytváří náklady navíc, například v opětovném pořizování fotografií," uvedl pro server iHNed.cz Václav Krása.

Že by onu zmíněnou částku ale platil stát, ministerstvo práce a sociálních věcí odmítá. "Výdaje ze strany státu jsou nulové. Veškeré náklady financuje dodavatel, a tím je Česká spořitelna," sdělila  mluvčí ministerstva Viktorie Plívová.

Krása ale vidí na sKartách více problémů, na které dlouhodobě poukazuje. "Dávky se dají vybírat v bankomatech, které jsou pro osoby se zdravotním postižením velkým problémem, nehledě na to, že bankomaty jsou jen ve větších městech. Pokud jde o výběr hotovosti v obchodech, je nutné udělat nákup za více než tři sta korun. Člověk, který dostává podporu od státu čtyři sta korun, neutratí tolik při jednom nákupu," vyjmenovává.

Senátorka za ODS Daniela Filipiová, která má také zdravotní postižení, ale nevýhody nevidí. "Systém sKaret mi asociální nepřipadá. Že si lidé těžko zvykají na novinky, je bohužel fakt. Chápu, že zejména starší lidé s nimi mohou mít problémy, ale stále je v zákoně zachována možnost si nechat peníze zasílat ‚postaru‘, byť za poplatek," dodala.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: pan

Andrej Babiš byl položen dotaz

kampaň

Negativní i špinavá kmpaň tu byly vždy, ale nemáte dojem, že s vaším příchodem do politiky, vše vygradovalo?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„My ty Čechy donutíme!“ Drahá elektřina: Prý je to schválně

14:10 „My ty Čechy donutíme!“ Drahá elektřina: Prý je to schválně

Prezident České stomatologické komory Roman Šmucler sdílel na svých sociálních sítích přejatá slova …