TOP 09: Omezme vládu Andreje Babiše v demisi

06.03.2018 12:25

Před novináře předstoupili na tiskové konferenci předseda TOP 09 Jiří Pospíšil, exministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09) a poslanec TOP 09 Dominik Feri. Vyjádřili se k nadcházejícímu týdnu v Poslanecké sněmovně.

TOP 09: Omezme vládu Andreje Babiše v demisi
Foto: Hans Štembera
Popisek: Dominik Feri

„Vláda Andreje Babiše svými personálními změnami koná v rozporu s Ústavou České republiky, proto podpoříme usnesení, které by mělo stanovit mantinely vlády v demisi,“ poznamenal úvodem Pospíšil, jenž se tak postavil proti personálním čistkám, které uskutečnila vláda Andreje Babiše v minulých dnech. 

Druhá mimořádná schůze tento týden se bude konat kvůli odvolání předsedy SPD Tomia Okamury z postu místopředsedy Sněmovny. Důvodem jsou výroky, jichž se dopustil v souvislosti s protektorátním táborem v Letech.

Předseda poslanců Miroslav Kalousek nejprve poblahopřál všem Miroslavům k dnešnímu svátku, aby následně pohovořil i o novelách zákonů, o nichž se bude na plénu Sněmovny jednat. Poslanec Dominik Feri (TOP 09) pak v souvislosti s návrhem insolvenčního zákona hovořil o nutnosti zvýšení finanční gramotnosti. 

Kalousek potvrdil, že strana TOP 09 podpoří odvolání Zdeňka Ondráčka z postu šéfa komise pro kontrolu GIBS. „Je to naprostá fraška. Takovýto názorový obrat těžko může vysvětlit,“ podotkl Pospíšil ke změně názoru Andreje Babiše (ANO) ohledně Ondráčkovy volby. 

Kalousek pak ještě zpochybnil, že si Babiš Ondráčkovo zvolení nepřál. „Poslanci hnutí ANO jej volili proto, že si to přál Andrej Babiš,“ míní Kalousek. Pospíšil vyjádřil své potěšení z toho, kolik lidí se účastnilo demonstrací proti Ondráčkovi. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Krach! Rada ČT hodila Dvořákovi rozpočet na hlavu. Info o dalším vývoji

18:18 Krach! Rada ČT hodila Dvořákovi rozpočet na hlavu. Info o dalším vývoji

RADA ČESKÉ TELEVIZE Drtivý úder schytal ředitel veřejnoprávní televize Petr Dvořák na posledním leto…