TOP 09 prý hledá cestu z vlády. Bártovo odsouzení může být poslední kapka

20.03.2012 7:58 | Zprávy
autor: mp

ČSSD znovu vyvolala pokus o vyslovení nedůvěry vládě. Koalice však ve sněmovně drží jasnou většinu, takže je pravděpodobné, že socialisté ve svém úsilí shodit vládu znovu selžou. Vládu však podstatně více ohrožuje riziko vnitřního koaličního rozkolu. TOP 09 vyčkává, jak dopadne soud s faktickým šéfem VV Vítem Bártou a ODS hrozí, že nepřipustí další zvyšování daní. Bohuslav Sobotka (ČSSD) díky tomu cítí šanci a sebevědomě prohlašuje, že další pokus o shození vlády může přijít brzy. Zprávu přinášejí dnešní Lidové noviny (LN).

TOP 09 prý hledá cestu z vlády. Bártovo odsouzení může být poslední kapka
Foto: Hans Štembera
Popisek: Logo TOP 09

Poslanci TOP 09 nevylučují, že jejich strana opustí vládu. Jejich rozhodnutí bude záviset na dvou faktorech. Na prvním místě stojí soud s Bártou. V případě, že faktický šéf VV soud prohraje a nevyvodí z toho osobní odpovědnost, TOP 09 odchod zváží. Druhým faktorem pak prosazení dalších úspor, pokud se nezdaří, vláda opět může padnout. A ODS dává najevo, že nelibě nese především plány na zvýšení daní z pera ministra financí Miroslava Kalouska.

Rozhodnutí soudu zesílí emoce

„Pokud by soud dopadl v neprospěch Víta Bárty, tak by někteří poslanci mohli hlasovat pro nedůvěru vládě,“ připouští šéf poslaneckého klubu TOP 09 Petr Gazdík.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Poradce

Dobrý den, nemyslíte, že je zvláštní, že je váš poradce prošetřován policí až poté, co vám skončil mandát premiéra? Na mě to teda působí dost nedůvěryhodně a vzbuzuje to ve mně pochybnosti o nezávislosti policie. Nebo máte nějaké vysvětlení?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pohádka ČT, která vás ubije. Radši se pak nebudete ptát

9:30 Pohádka ČT, která vás ubije. Radši se pak nebudete ptát

RECENZE ČT nezklamala. I v roce 2025 vypustila na Štědrý večer pohádku, kterou bylo těžké dokoukat d…